Jak prać lnianą narzutę? Zobacz, jak dbać o naturalną tkaninę

W tym roku poszerzyłyśmy naszą ofertę o szereg nowych, lnianych produktów. Na czele tych najpopularniejszych i najbardziej uniwersalnych jest lniana narzuta z wypełnieniem, która powstała z myślą o letnich nocach – głównie po to, aby zastąpić ciężką kołdrę. Dodatkowo rozkładając ją na kanapie czy łóżku zyskujesz ochronę przed psią sierścią, kurzem, kocimi łapkami i rozlaną kawą. Gdy na naszych social mediach zapowiedziałyśmy pojawienie się lnianych narzut na kanapę, na naszej skrzynce pojawiły się pytania o to, jak ją prać. Jak zwykle staliście się naszą inspiracją, dlatego też postanowiłyśmy stworzyć wpis blogowy, który rozwieje wszelkie Wasze wątpliwości.

O NASZYCH NARZUTACH SŁÓW KILKA

Zanim jednak odpowiemy na pytanie jak prać lnianą narzutę, przejdziemy do pielęgnacyjnych porad, przedstawimy Wam naszą „narzutową” ofertę, która poszerzyła się o nowe modele. Do ich tworzenia inspirowałyśmy się nie tylko trendami wnętrzarskimi, ale także użytecznością i funkcjonalnością. Docelowo bowiem zależało nam na stworzeniu produktu, którym nie tylko otulicie swoją pościel czy kanapę, ale którą także wykorzystacie na piknik – jako alternatywa dla koca – lub jako kołdrę. Udowadniamy tym samym, że narzuta nie musi być sztuczna i mało estetyczna. Nasze propozycje to połącznie naturalnych włókien, cudownych właściwości, trwałości i pięknych kolorów, które przystroją niejedną romantyczną sypialnię lub nowoczesny salon.

W so linen! przygotowałyśmy dla Ciebie:

  • Klasyczne narzuty lniane– lekkie i minimalistyczne. Oprócz prostych modeli, oferujemy również sztuki wykończone frędzelkami, które pleciemy ręcznie.
  • Narzuty pikowane – nieco cięższe i masywniejsze w swojej formie. Uszyte są z miękkiego lnu typu stonewashed, a jej wypełnieniem jest naturalna i oddychająca włóknina konopna.

Narzuty na kanapę – idealne jako okrycie dla mało estetycznej kanapy lub jako ochrona przed zabrudzeniami. Występują zarówno w minimalistycznej kolorystyce, jak i w odważnej, głębokiej zieleni (eucalyptus green) i subtelnym błękicie (dusty blue).

Niebieska lniana narzuta na kanapę
Narzuta na kanapę dusty blue

JAK WYPRAĆ NARZUTĘ Z LNU?

Wiemy, że ze względu na swoje zastosowanie, lniana narzuta może wymagać częstszego prania i suszenia. Dlatego też wykorzystujemy do jej produkcji nie tylko naturalne włókna, ale także dużo miłości i staranności, dzięki której możecie przez wiele lat cieszyć się swoim przepięknym, lnianym wyrobem.

Piorąc narzutę musisz pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Nieprawdą jest, że możesz prać ją tylko ręcznie (ten mit pojawia się zaskakująco często) – w rzeczywistości skorzystać możesz z delikatnego cyklu prania. Wkładając narzutę do bębna upewnij się, że ta może swobodnie się w nim przemieszczać. Nie zgniataj jej, nie uciskaj, nie zwijaj w rulon. Po praniu dodatkowo jej nie wykręcaj i unikaj wirowania mechanicznego, które może skurczyć włókna. Dużo lepiej sprawdzi się sznurek na balkonie lub klasyczna suszarka, na której rozłożyć mokrą tkaninę.

Pod czym spać w upały
Narzuta letnia dusty pink

Uważaj na silne detergenty i środki chemiczne. Te – zwłaszcza z dodatkiem wybielacza – mogą być zbyt silne dla naturalnych włókien, które można łatwo odbarwić. Niewskazane są także płyny zmiękczające, które powlekają włókna – te zdecydowanie lepiej sprawdzą się przy tkaninach syntetycznych. Zamiast tego sięgaj po naturalne i łagodne produkty – np. na bazie bezpiecznych środków myjących.

Lnianą tkaninę możesz prasować (najlepiej wtedy, gdy jest jeszcze lekko wilgotna), chociaż zachęcamy do tego, aby pokochać to naturalne i wyjątkowe zagniecenie. W końcu to dzięki niemu wiesz, że otulasz się prawdziwym i tak cennym lnem!

lniana narzuta pikowana
Narzuta z wypełnieniem natural

Pamiętajcie, że jesteśmy na INSTAGRAMIE!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *