ZAMÓWIENIA

Czy czas realizacji zamówienia to naprawdę 10 dni roboczych?

10 dni roboczych jest czasem maksymalnym jaki zakładamy na realizację zamówienia z uwagi, że nasze produkty są szyte ręcznie w kolejności złożonych zamówień. Standardowo czas realizacji zamówienia wynosi 4-6 dni roboczych.

Czy posiadamy produkty na stanie?

Wszystkie nasze produkty są szyte ręcznie na zamówienie klienta, tym samym (z wyjątkiem niewielkiej ilości tekstyliów) nie posiadamy gotowych produktów na stanie.

Czy istnieje opcja szybszej realizacji zamówienia?

Tak, w tym celu przed złożeniem zamówienia prosimy o kontakt na store@so-linen.com

Jakie są dostępne metody płatności?

Dostępne metody płatności to przelew elektroniczny i tradycyjny, BLIK, karta kredytowa oraz PayPal.

Czy istnieje możliwość opłacenia zamówienia w innej walucie?

Tak. Zamówienie można opłacić w PLN, EUR, GBP oraz USD. Po złożeniu zamówienia zapraszamy do kontaktu mailowego store@so-linen.com w celu ustalenia szczegółów przelewu walutowego.

Czy mogę dokonać zmian w realizowanym zamówieniu?

Jeśli zamówienie ma status „w realizacji” można dokonać zmian rozmiaru, ilości i koloru. W tym celu należy napisać maila na store@so-linen.com z informacją o zmianach w zamówieniu. Jeśli zamówienie ma status „zrealizowane” nie ma możliwości dokonania zmian. Oznacza to, że produkty zostały już wysłane i wtedy można je zwrócić lub wymienić.

Czy mogę anulować zamówienie?

Do momentu, kiedy zamówienie ma status „w realizacji” można je samodzielnie anulować na swoim koncie. Po zmianie statusu na „zrealizowane” nie ma możliwości anulowania zamówienia, ale można je zwrócić w przeciągu 14 dni od dnia dostarczenia.

Czy mogę zwrócić lub wymienić zamówienie?

Tak, w ciągu 14 dni od momentu dostarczenia zamówienia można je zwrócić lub wymienić.

Czy istnieje opcja zapakowania na prezent?

Wszystkie nasze produkty są zawijane w bibułę i pakowane w ekologiczne pudełka z logotypem, zatem za każdym razem wyglądają jak zapakowane na prezent. Do zamówienia możemy dołączyć także dedykację na ekologicznej kartce – wystarczy przy składaniu zamówienia dodać w notatce jej treść. Opcja pakowania w ozdobny papier dostępna jest również TUTAJ.

WYSYŁKA

Które firmy kurierskie dostarczają paczki?

Na terenie Polski zamówienia wysyłamy za pośrednictwem DPD (1-3 dni robocze), Paczkomatów (do 3 dni roboczych) i Poczty Polskiej (do 10 dni roboczych). Za granicę wysyłki są realizowane za pośrednictwem UPS (2-5 dni roboczych) i Poczty Polskiej (do 20 dni roboczych).

Czy jest możliwość wysyłki do Paczkomatu?

Tak, oferujemy wysyłkę za pośrednictwem Paczomatów. Opcja ta jest dostępna po złożeniu zamówienia w opcjach dostawy. Czas dostawy przesyłki do Paczkomatu wynosi około 2-3 dni roboczych.

Czy istnieje możliwość płatności za pobraniem?

Oferujemy opcję wysyłki za pobraniem przy współpracy z DPD. Koszt przesyłki to 17,99 PLN. Wysyłkę za pobraniem realizujemy także za pośrednictwem paczkomatów inPost (14,88 PLN). Opcja ta jest dostępna podczas składania zamówienia w opcjach dostawy.

Czy wysyłacie na cały świat?

Nasze produkty wysyłamy na cały świat za pośrednictwem UPS, DPD, Poczty Polskiej lub innych zaufanych firm kurierskich oferujących ekspresową dostawę.

Gdzie mogę sprawdzić status wysyłki?

Status wysyłki można sprawdzić w zakładce Śledź przesyłkę w dolnym menu na www.so-linen.com

Czy istnieje możliwość odbioru osobistego w Warszawie?

Oferujemy możliwość odbioru osobistego w naszym biurze przy ul. Górczewskiej 62/42 w Warszawie (01-401). Odbiór osobisty jest możliwy po wcześniejszym kontakcie mailowym oraz otrzymaniu informacji, że zamówienia zostało zrealizowane.

PRODUKTY

Gdzie są szyte produkty so linen!?

Wszystkie nasze lniane tekstylia są szyte ręcznie w Polsce, w naszej pracowni krawieckiej w Warszawie.

Co to znaczy, że produkty są szyte ręcznie?

Informacja, że nasze produkty są szyte ręcznie oznacza, że ich produkcja nie odbywa się w sposób masowy. Produkty są szyte lokalnie, w naszej pracowni, przez zaufane i doświadczone krawcowe. Tylko w ten sposób możemy zagwarantować naszym odbiorcom, że czuwamy nad całym procesem tworzenia i oddajemy w ich ręce produkt dopracowany w każdym calu. Ponadto, dzięki temu że wszystkie zamówienia traktowane są indywidualnie, mamy możliwość stworzenia niemalże każdego rozmiaru pościeli, zasłon i innych produktów.

Czy można zamówić produkt w innym rozmiarze?

Wszystkie nasze produkty są szyte ręcznie zatem nie ma problemu z przygotowaniem niestandardowego rozmiaru. W celu zamówienia naszego produktu w innym rozmiarze prosimy o kontakt na store@so-linen.com

Czy poszewki na poduszki, zasłony, podkładki i serwetki sprzedawane są w zestawach, czy osobno?

Wszystkie nasze produkty sprzedawane są osobno, co pozwala na tworzenie własnych zestawów kolorystycznych.

Czy produkty w innych kolorach można łączyć?

Kolory zostały dobrane tak, żeby oferowana gama kolorystyczna umożliwiała swobodne łącznie poszczególnych kolorów i tworzenia własnych zestawów aranżacyjnych.

Czy należy uprać produkty przed użyciem?

To zależy od osobistych preferencji, jednak nie ma potrzeby prania naszych produktów przed pierwszym użyciem. Produkty uprane nie podlegają zwrotom i wymianom.

TKANINA

Co to znaczy, że len jest stonewashed?

Stonewash to technika zmiękczania włókna lnianego, kiedyś za pomocą kamieni, obecnie z uwagi na skalę za pomocą enzymów stosowanych w procesie produkcji. Dzięki procesowi stonewashed tkanina lniana jest wyjątkowo miękka w dotyku i w trakcie użytkowania zamiast brzydkich zagnieceń nabiera delikatnej, pofalowanej faktury. Proces stonewashed ogranicza również kurczenie tkaniny lnianej do maksymalnie 3-5%.

Jaka jest różnica między lnem stonewashed a prewashed?

Len prewashed ma wyższą gramaturę, co sprawia, że jest bardziej trwały i elegancki. Natomiast len stonewashed jest zdecydowanie bardziej delikatny i cieńszy, dzięki czemu jest miękki w dotyku i nadaje aranżacjom lekki i niezobowiązujący charakter. Proces stonewashed ogranicza również kurczenie tkaniny lnianej do maksymalnie 3-5%, które w przypadku tkaniny prewashed wynosi około 5-7%.

Czy istnieje możliwość zamówienia próbek tkaniny?

Istnieje możliwość otrzymania darmowych próbek naszych lnów. W tym przypadku prosimy o kontakt na store@so-linen.com oraz podanie adresu do wysyłki.

Jakiej gramatury jest len?

To zależy od produkty – używamy lnu o różnej gramaturze w przedziale między 100 a 280 g/m2.

Skąd pochodzi len z którego powstaje nasza tkanina?

Używamy wyłącznie lnu z upraw europejskich, w zależności od partii jest to len pochodzenia francuskiego lub belgijskiego.

Czy len z którego są szyte produkty jest ekologiczny?

Len jest rośliną, co sprawia, że jest tkaniną w 100% naturalną. Każda część rośliny jest wykorzystywana w przemyśle włókienniczym, spożywczym i w medycynie naturalnej. Len jest w 100% biodegradowalny, co sprawia że jest jedną z najbardziej przyjaznych środowisku tkanin.

Czy len posiada certyfikat OECO-TEX?

Tkanina lniana z której powstają nasze produkty posiada certyfikat OECO-TEX. W praktyce oznacza to, że nasze lny są wolne od substancji szkodliwych w stężeniach mających negatywny wpływ na stan zdrowia człowieka oraz negatywny wpływ na środowisko m.in. pestycydów, chlorofenoli, formaldehydu, barwników alergizujących, zabronionych barwników azowych i ekstrahowalnych metali ciężkich.

Jak prać produkty lniane?

Dbanie o produkty lniane jest bardzo proste – wystarczy delikatny program w pralce, 40’C i łagodny detergent. Szczegółowe informacje dotyczące pielęgnacji produktów lnianych dostępne są w naszym przewodniku Jak dbać o len.

Czy tkanina się skurczy po praniu?

Len stonewashed z którego szyjemy większość naszych produktów jest tkaniną wstępnie wykurczoną. Maksymalna kurczliwość to 3-5%, jednak przy stosowaniu się do instrukcji prania kurczliwość nie powinna wystąpić. Len prewashed z którego szyjemy część tekstyliów stołowych może skurczyć się do maksymalnie 5-7%.

Czy muszę prasować produkty lniane?

Tkaninę lnianą najłatwiej prasuje się gdy jest ona lekko wilgotna. Jednakże nie jest to konieczne – pognieciony len nadaje wnętrzu niezobowiązujący charakter.

Ręcznik z lnu frotte