ZAMÓWIENIA

W naszym procesie produkcji wszystkie produkty są starannie szyte ręcznie, co może wpłynąć na czas realizacji zamówienia.
W przypadku standardowych produktów, czas realizacji wynosi do 10 dni roboczych. Jednakże, jeśli chodzi o rolety rzymskie, czas ten wydłuża się do 15 dni roboczych.

Wszystkie nasze produkty są szyte ręcznie na zamówienie klienta, tym samym (z wyjątkiem niewielkiej ilości tekstyliów) nie posiadamy gotowych produktów na stanie.

Tak, w tym celu wybierz opcję ekspresowej realizacji w koszyku podczas składania zamówienia.

Dostępne metody płatności to przelew elektroniczny i tradycyjny, BLIK, karta kredytowa, PayPo oraz PayPal.

Tak. Zamówienie można opłacić w PLN, EUR, GBP oraz USD. Po złożeniu zamówienia zapraszamy do kontaktu mailowego hello@so-linen.com w celu ustalenia szczegółów przelewu walutowego.

Jeśli zamówienie ma status „w realizacji” można dokonać zmian rozmiaru, ilości i koloru. W tym celu należy napisać maila na hello@so-linen.com z informacją o zmianach w zamówieniu. Jeśli zamówienie ma status „zrealizowane” nie ma możliwości dokonania zmian. Oznacza to, że produkty zostały już wysłane i wtedy można je zwrócić lub wymienić.

Do momentu, kiedy zamówienie ma status „w realizacji” można je samodzielnie anulować na swoim koncie. Po zmianie statusu na „zrealizowane” nie ma możliwości anulowania zamówienia, ale można je zwrócić w przeciągu 30 dni od dnia dostarczenia.

Tak, w ciągu 30 dni od momentu dostarczenia zamówienia można je zwrócić lub wymienić.

Wszystkie nasze produkty są zawijane w bibułę i pakowane w ekologiczne pudełka z logotypem, zatem za każdym razem wyglądają jak zapakowane na prezent. Do zamówienia możemy dołączyć także dedykację na ekologicznej kartce – wystarczy przy składaniu zamówienia dodać w notatce jej treść. Opcja pakowania w ozdobny papier dostępna jest również TUTAJ.

WYSYŁKA

Na terenie Polski zamówienia wysyłamy za pośrednictwem DPD (1-3 dni robocze), Paczkomatów (do 3 dni roboczych) i Poczty Polskiej (do 10 dni roboczych). Za granicę wysyłki są realizowane za pośrednictwem UPS i DHL (2-5 dni roboczych) i Poczty Polskiej (do 20 dni roboczych).

Tak, oferujemy wysyłkę za pośrednictwem Paczomatów. Opcja ta jest dostępna po złożeniu zamówienia w opcjach dostawy. Czas dostawy przesyłki do Paczkomatu wynosi około 2-3 dni roboczych.

Oferujemy opcję wysyłki za pobraniem przy współpracy z Kurier InPost oraz paczkomatów InPost. Koszt przesyłki to 16 PLN. Opcja ta jest dostępna podczas składania zamówienia w opcjach dostawy.

Nasze produkty wysyłamy na cały świat za pośrednictwem UPS, DPD, Poczty Polskiej lub innych zaufanych firm kurierskich oferujących ekspresową dostawę.

Status wysyłki można sprawdzić w zakładce Śledź przesyłkę w dolnym menu na www.so-linen.com

Oferujemy możliwość odbioru osobistego w naszym biurze. Odbiór osobisty jest możliwy po wcześniejszym kontakcie mailowym oraz otrzymaniu informacji, że zamówienia zostało zrealizowane.

PRODUKTY

Wszystkie nasze lniane tekstylia są szyte ręcznie w Polsce, w naszej pracowni krawieckiej w Warszawie.

Informacja, że nasze produkty są szyte ręcznie oznacza, że ich produkcja nie odbywa się w sposób masowy. Produkty są szyte lokalnie, w naszej pracowni, przez zaufane i doświadczone krawcowe. Tylko w ten sposób możemy zagwarantować naszym odbiorcom, że czuwamy nad całym procesem tworzenia i oddajemy w ich ręce produkt dopracowany w każdym calu. Ponadto, dzięki temu że wszystkie zamówienia traktowane są indywidualnie, mamy możliwość stworzenia niemalże każdego rozmiaru pościeli, zasłon i innych produktów.

Wszystkie nasze produkty są szyte ręcznie zatem nie ma problemu z przygotowaniem niestandardowego rozmiaru. W celu zamówienia naszego produktu w innym rozmiarze prosimy o kontakt na hello@so-linen.com

Wszystkie nasze produkty sprzedawane są osobno, co pozwala na tworzenie własnych zestawów kolorystycznych.

Kolory zostały dobrane tak, żeby oferowana gama kolorystyczna umożliwiała swobodne łącznie poszczególnych kolorów i tworzenia własnych zestawów aranżacyjnych.

To zależy od osobistych preferencji, jednak nie ma potrzeby prania naszych produktów przed pierwszym użyciem. Produkty uprane nie podlegają zwrotom i wymianom.

TKANINA

Stonewash to technika zmiękczania włókna lnianego, kiedyś za pomocą kamieni, obecnie z uwagi na skalę za pomocą enzymów stosowanych w procesie produkcji. Dzięki procesowi stonewashed tkanina lniana jest wyjątkowo miękka w dotyku i w trakcie użytkowania zamiast brzydkich zagnieceń nabiera delikatnej, pofalowanej faktury. Proces stonewashed ogranicza również kurczenie tkaniny lnianej do maksymalnie 3-5%.

Len prewashed ma wyższą gramaturę, co sprawia, że jest bardziej trwały i elegancki. Natomiast len stonewashed jest zdecydowanie bardziej delikatny i cieńszy, dzięki czemu jest miękki w dotyku i nadaje aranżacjom lekki i niezobowiązujący charakter. Proces stonewashed ogranicza również kurczenie tkaniny lnianej do maksymalnie 3-5%, które w przypadku tkaniny prewashed wynosi około 5-7%.

Zestaw próbek można zamówić na naszej stronie internetowej KUPUJE.

To zależy od produkty – używamy lnu o różnej gramaturze w przedziale między 100 a 400 g/m2.

Używamy wyłącznie lnu z upraw europejskich, w zależności od partii jest to len pochodzenia francuskiego lub belgijskiego.

Len jest rośliną, co sprawia, że jest tkaniną w 100% naturalną. Każda część rośliny jest wykorzystywana w przemyśle włókienniczym, spożywczym i w medycynie naturalnej. Len jest w 100% biodegradowalny, co sprawia że jest jedną z najbardziej przyjaznych środowisku tkanin.

Dbanie o produkty lniane jest bardzo proste – wystarczy delikatny program w pralce, 40’C i łagodny detergent. Szczegółowe informacje dotyczące pielęgnacji produktów lnianych dostępne są w naszym przewodniku Jak dbać o len.

Len stonewashed z którego szyjemy większość naszych produktów jest tkaniną wstępnie wykurczoną. Maksymalna kurczliwość to 3-5%, jednak przy stosowaniu się do instrukcji prania kurczliwość nie powinna wystąpić. Len prewashed z którego szyjemy część tekstyliów stołowych może skurczyć się do maksymalnie 5-7%.

Tkaninę lnianą najłatwiej prasuje się gdy jest ona lekko wilgotna. Jednakże nie jest to konieczne – pognieciony len nadaje wnętrzu niezobowiązujący charakter.

Ręcznik z lnu frotte