Dlaczego warto mieć lnianą narzutę? Właściwości i zalety naturalnej tkaniny

właściwości lnianych narzut

Każdy rodzic, właściciel czworonożnego przyjaciela i alergik wie, jak trudno jest zachować nieskazitelną czystość w mieszkaniu. To właśnie te historie stały się dla nas główną inspiracją, dzięki której stworzyłyśmy aż trzy(!) rodzaje lnianych narzut. Ich konstrukcja ma na celu ochronić tapicerkę lub pościel przed unoszącym się kurzem, rozlaną zupą i sierścią Reksia, który uwielbia wylegiwać się w rogu łóżka. Zapraszamy Was tym samym do wpisu, w którym przybliżymy temat jednego z naszych lnianych bestsellerów!

WŁAŚCIWOŚCI LNIANYCH NARZUT

W produkcji lnianych narzut wykorzystujemy wyłącznie naturalne włókna. Każda z nich składa się z 100% darów natury, dzięki którym zyskujemy cudowne właściwości. Na czele tych najważniejszych jest oczywiście higroskopijność, dzięki której zachodzi prawidłowa cyrkulacja powietrza. To dzięki niej na skórze nie pojawia się uczucie nieświeżości i lepkości, co z pewnością znasz, jeśli chociaż raz spałeś pod poliestrową pościelą. Higroskopijność to także zdolność do odprowadzania wilgoci na zewnątrz – co z kolei docenisz, gdy na narzutę wylejesz gorącą, zimową herbatę lub kawę.

Lniana kapa na łóżko nie gromadzi ładunków elektrostatycznych, które z kolei uwielbiają przyciągać do siebie kurz i drobnoustroje. Jeśli więc jesteś alergikiem, który kicha w otoczeniu roztoczy i unoszących się pyłków, z pewnością powinieneś sięgnąć po lniane tekstylia, które przodują nad syntetykami. Oczywiście lniane narzuty– tak jak np. lniane szlafroki dają uczucie „chłodu” latem i otulenia zimą, doprowadzając do odpowiedniej termoregulacji, która jest niezwykle cenna podczas gorących dni i chłodnych nocy. Wszystko to idzie w parze z trwałością, delikatnością i subtelnością, za którą tak bardzo kochamy len.

Lniana narzuta z frędzelkami
Narzuta z frędzelkami natural

CZYM SIĘ RÓŻNIĄ NASZE NARZUTY?

Po stworzeniu naszej pierwszej, klasycznej narzuty na łóżko, wiedziałyśmy, że nie możemy poprzestać na tym produkcie. Nasi Klienci mówili nam jak bardzo cenią ten projekt, wykorzystując go nie tylko do ochrony łóżka, ale także jako zastępstwo dla ciężkich kocy, czy jako pled na piknik. Dlatego też nie tak dawno do naszej lnianej rodziny dołączyły także:

  • Narzuty pikowane – czyli inaczej – gruba narzuta na łózko. Wszystko to zasługa naturalnego wypełnienia, które wykonane jest z oddychającej włókniny konopnej. Całą narzutę ozdabiają także drobne pikowania, które inspirowane są romantycznym stylem angielskim.
  • Narzuty na kanapę – lekkie i uniwersalne osłony, do produkcji których wykonano miękki len w typie stonewashed.

W zestawieniu tym nie możemy oczywiście zapominać o klasycznych, minimalistycznych narzutach na łóżko, które dostaniecie zarówno w prostej formie, jak i z estetycznymi, drobnymi frędzelkami, które nasze krawcowe plotą ręcznie!

Szara narzuta z lnu na sofę
Narzuta na kanapę true gray

ZALETY LNIANYCH NARZUT

Uwielbiamy rozpływać się nad naszymi lnianymi produktami, podkreślając, że za wyjątkową estetyką kryje się znacznie więcej. Wśród kluczowych zalet wymieniamy często fakt, że:

  • Wykonane są ze 100% lnianych włókien – bez domieszek syntetyków, które są tanie, ale szkodliwe dla środowiska i produkcji masowej,
  • Są wytrzymałe – znoszą doskonale częste pranie i suszenie na słońcu,
  • Nie alergizują – co z pewnością docenią dzieci, ale także osoby z problemami dermatologicznymi i oddechowymi,
  • Wyróżniają się charakterystycznym gnieceniem, który przepięknie komponuje się we wnętrzach boho,
  • Wykazują się właściwościami bakteriostatycznymi – czyli hamują rozwój i namnażanie bakterii,

Dodatkowo – szeroka gama kolorów i wykończeń sprawia, że znajdziesz swoją idealną narzutę, która uzupełni aranżacje w Twoim wnętrzu. I za tą różnorodność właśnie, tak bardzo kochamy len!

Prześcieradło do przykrywania się
Narzuta letnia charcoal

Pamiętajcie, że jesteśmy na INSTAGRAMIE!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *