Poznaj nasze lniane akcesoria do włosów 

Pracując z tkaninami niemalże codziennie przekonujemy się o wyjątkowości lnu. Chcąc przekazywać jego cenne właściwości i propagując prośrodowiskowe działania, szyjemy dla Was lniane zamienniki obrusów, pościeli czy serwetek. Nie spoczywamy jednak na laurach i nieustannie zastanawiamy się jakie inne, lniane gadżety i elementy mogą zagościć w Waszym domu. Tak właśnie powstały nasze lniane akcesoria – lniana gumka do włosów i lniana opaska na włosy.

OPASKA LNIANA

Niemalże każda z nas walczyła z opadającymi kosmkami włosów, które w najmniej oczekiwanym momencie wchodziły w oczy. Te codzienne sytuacje stały się inspiracją do stworzenia naszych lnianych opasek, spełniając jednocześnie… wymogi zasady zero waste.  

Nie jest tajemnicą, że wszystkie lniane produkty robimy ręcznie, w naszej warszawskiej pracowni. Nierzadko szyjąc lniane zasłony czy lniane bieżniki zbierałyśmy skrawki materiałów, zastanawiając się, w jaki sposób można je wykorzystać. Z tych większych powstały szarfy do zasłon, a z mniejszych… od teraz lniane akcesoria czyli lniane opaski i gumki.

Lniane akcesoria szyjemy ze skrawków naturalnego lnu stonewashed, który pojawia się także w formie innych, lnianych produktów so linen!. I chociaż wszystkie modele pasują na każdą głowę – głównie dzięki elastycznej gumce – różni ich forma i kolor. Opaska – warkocz czerpie inspiracje ze słowiańskich nurtów – tak często spotykanych w ludowych stylizacjach. Opaska ze supełkiem na środku jest na tyle szeroka, że potrzyma gęste i grube włosy, nawiązując do urokliwych kreacji rodem z Pana Tadeusza. 

Lniana opaska w białym odcieniu jest romantyczną propozycją, idealnie wpisującą się w delikatne, letnie stylizacje. Dusty pink to ukłon w kierunku niewinnej dziewczęcości, a charcoal  drapieżnego rocka. Eucalyptus green inspiruje się dzikością amazońskich lasów, a gray stripes – nadmorskimi kurortami, gdzie króluje styl marynarski. Wszystkie te, niepozorne, dodatki doskonale urozmaicą nasze stylizacje, łącząc w sobie dwie, cenne właściwości: funkcjonalność i naturalną estetykę.  

Grafitowa lniana opaska do włosów
opaska z supełkiem charcoal

LNIANA GUMKA DO WŁOSÓW

Wśród naszych nowości nie mogło zabraknąć klasycznej gumki, inspirowanej frotkami z lat 90-tych. Niegdyś były wręcz kultowe – pojawiały się na głowach małych dziewczynek i zyskiwały uznanie wśród dorosłych kobiet. Im bardziej kolorowe i szalone były – tym upięcie było modniejsze. Moda się zmienia, ewoluuje, a niektóre trendy schodzą z piedestału. Po kilku latach zapomnienia, na szczęście, frotki i gumki powróciły do łask – co zainspirowało nas do stworzenia kilku, lnianych propozycji.  

Lniane gumki trzymają włosy, nie gniotąc ich i nie odkształcając naszej fryzury. Naturalne włókna nie elektryzują włosów, a przewiewna tkanina pozwala oddychać naszej skórze. Dlatego też lniane produkty do włosów idealnie sprawdzą się na spacer brzegiem morza, na intensywny trening, do letniej stylizacji boho i podczas codziennych rytuałów pielęgnacyjnych. Nie musisz martwić się, że tkanina będzie grzała w upalny dzień – len ma właściwości termoregulacyjne i higroskopijne, dzięki czemu chłodzi i uprzyjemnia upalne miesiące. Dodatkowo, wszystkie lniane akcesoria możesz prać w pralce, nie martwiąc się przy tym o ich kłopotliwą lub czasochłonną pielęgnację.  

różowa lniana gumka do włosów typu scrunchie
lniana gumka dusty pink

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *