Lniana pościel dla dzieci – dlaczego lnianą tkaninę kochają dzieci i rodzice?

szara lniana pościel do łóżeczka

Wielokrotnie wspominałyśmy, że len wyróżnia się delikatnością i subtelnością, przełamując tym samym mit, jakoby lniane produkty były szorstkie i sztywne. Dowodem na tą właściwość jest cała kategoria produktów dla dzieci – które są najbardziej wymagającym recenzentem tej delikatności.

Wśród produktów dominuje lniana pościel dla dzieci, lniane ochraniacze do łóżka i od niedawna – lniane ręczniczki dla dzieci. Wszystkie te produkty powstały z myślą o maluchach, które wymagają całodobowej pielęgnacji i troski.  

DELIKATNA TKANINA OD SO LINEN!

Oferta w so linen! systematycznie się powiększa – również o produkty, powstałe z myślą o najmłodszych pociechach. W ich produkcji zastanawiamy się nad funkcjonalnością, estetyką i właściwościami, które docenią nie tylko noworodki, ale także ich rodzice.  

Tak oto wśród najpopularniejszych produktów jest  lniana pościel dla dzieci, która umila zasypianie i towarzyszy podczas najbardziej szalonych snów. Dzięki niej nasz maluch z przyjemnością wskakuje do łóżka, otulając się delikatną tkaniną. Lekka forma idealnie “chłodzi” latem i otula zimą. Pościel w odcieniu dusty pink wspaniale sprawdzi się w pokoju małej księżniczki, charcoal to doskonały odcień dla przyszłego piłkarza, lniana pościel dla dzieci w kolorze natural lub pure white jest idealnym pomysłem na prezent dla przyszłych rodziców, którzy dopiero aranżują pokój dla swojej pociechy.  

Sen umilą dodatkowo falbanki do łóżeczka – które ozdabiają dziecięcy kącik i umożliwiają pochowanie pudełek lub zabawek pod kołyską – oraz lniane ochraniacze, powstałe z myślą o urwisach, które uwielbiają poranne harce.  

W naszej ofercie od niedawna pojawiły się też lniane ręczniczki dla dzieci. Doszyty do tkaniny kapturek pozwala ochronić mokrą, dziecięcą główkę, zapewniając dodatkowe ciepło i ochronę przed podmuchem powietrza. Dodatkowo, lniane pętelki delikatnie masują skórę, podczas jej osuszania, a brak wzorów pozwala na stworzenie dedykowanego haftu. Ten drobny element będzie idealny dla przyszłych rodziców, którzy organizują baby shower lub dla gości, którzy uwielbiają sprawdzone i funkcjonalne prezenty na chrzest dziecka. 

Lniana pościel do łóżeczka dla dziewczynki
lniana pościel do łóżeczka

DLACZEGO DZIECI KOCHAJĄ LNIANE PRODUKTY?

Rodzic, z ogromną miłością i troską pielęgnuje dziecięcą skórę, dbając, aby każdy kosmetyk bazował na naturalnym składzie, aby skóra swobodnie oddychała w ubrankach z naturalnych tkanin i aby włókna, dotykające dziecięcego ciała, nie podrażniały i nie wywoływały alergii.  Dlatego lniana pościel dla dzieci to tak świetne rozwiązanie.  

Wymagania te wynikają z faktu, że dziecięca skóra jest niemalże 10 razy cieńsza, niż skóra osoby dorosłej. Tą biologiczną cechę należy wspomagać odpowiednią pielęgnacją, troską i ochroną. Im lepiej i dokładniej chronisz naskórek, który jest główną barierą przed czynnikami zewnętrznymi, tym większa szansa, że maluch będzie cieszył się zdrowiem i dobrym samopoczuciem.  

Dlatego tkaniny dla niemowląt muszą być naturalne, pozbawione barwników, powinny zapewniać przy tym swobodne oddychanie i termoregulację – tak jak w przypadku lnu. Dzięki tej pierwsze właściwości tkanina nie jest barierą dla środowiska zewnętrznego, nie powoduje alergii i nie tworzy efektu “zaparzania” naskórka. Dzięki drugiej – możliwe jest ogrzanie naszej pociechy podczas chłodnych nocy. 

Dodatkowo, wszystkie produkty w so linen! są w 100% naturalne, pochodzącą z ekologicznych upraw i nie posiadają pestycydów, chlorofenoli, formaldehydu, barwników alergizujących, zabronionych barwników azowych i ekstrahowalnych metali ciężkich. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *