Rolety rzymskie a zasłony – co wybrać do okna?

lniana roleta rzymska

Nie tak dawno poszerzyłyśmy naszą ofertę o nowy produkt – lniane rolety rzymskie. Praca nad nimi była bardzo czasochłonna, wymagała wielu testów i poszukiwania dostawców, którzy spełniliby nasze pierwotne założenia. Po wielu tygodniach poszukiwań i tworzenia, powstał produkt, z którego jesteśmy dumne i który poszerzył ofertę lnianych dekoracji, które powiesić można w naszych oknach. 

Tylko który, spośród wszystkich dostępnych możliwości wybrać – lniane rolety rzymskie a zasłony, co wybrać? Czym różnią się nowe lniane rolety rzymskie od zasłon, które od dawna są naszym (i Waszym!) bestsellerem?  

ZASŁONY Z LNU – WŁAŚCIWOŚCI

Rolety rzymskie a zasłony? O zasłonach z lnu pisałyśmy już wielokrotnie na naszym blogu. Dlatego też, w ramach podsumowania wyróżniamy ich najważniejsze właściwości, które doceniacie przez cały rok.  

Nasze zasłony z lnu otulają okna, zmiękczając wpadające promienie słoneczne. Ich różne wykończenie i przepuszczalność pozwalają stworzyć różnorodny efekt – zarówno delikatny, jak i mocno zaciemniający. W rezultacie subtelne wykończenie pozwala łączyć funkcjonalność i estetykę – tak cenną, gdy przyjdzie nam zaaranżować nasze wymarzone mieszkanie lub przytulny domek na przedmieściach. Każda z dostępnych zasłon wykonana jest z 100% lnu, racząc nas właściwościami, takimi jak termoregulacyjność, antystatyczność i antyalergiczność. Dzięki tym cechom zasłony nie przyciągają kurzu, są łatwe w pielęgnacji, zapewniają swobodną cyrkulację powietrza i nie elektryzują się. Ich unikalna, w pełni naturalna struktura i lekko drapowana faktura, cudownie uzupełnia nasze wnętrza – bez względu czy wybieramy minimalistyczną, skandynawską sypialnią, czy bogaty salon glamour.  

Obecnie, w naszej ofercie znajdziesz: 

  • zasłony heavy linen – wyróżniając się najgrubszą gramaturą i solidniejszą formą – doskonałą, gdy chcesz nadać swoim wnętrzom nieco kameralności, przytulności i intymności,  
  • zasłony medium linen – delikatnie prześwitujące, o średniej przepuszczalności światła. Wprowadzają do wnętrz harmonię, dostarczając promieni słonecznych i jednocześnie ochraniając przed wzrokiem wścibskich sąsiadów, 
  • zasłony muślinowe – lekkie, zwiewne, swoją formułą przypominają firanki w wiejskich domkach lub we wnętrzach inspirowanych romantycznymi, angielskimi dworkami,  
  • zasłony rustic linen – rustykalne, swoją fakturą najbardziej przypominają surowy len, doskonały do wnętrz prostych, nawiązujących do piękna natury. 
zasłona do pokoju dziecięcego w paski
zasłony z szelkami grey stripes

ROLETY RZYMSKIE – WŁAŚCIWOŚCI

Rolety rzymskie a zasłony? Lniane rolety rzymskie szyjemy pod wymiar, dzięki czemu z ich uroku skorzystają zarówno wąskie okna w domkach rodzinnych, jak i wysokie okna w kamienicach. Ich uniwersalny design powoduje, że zamontować je można w każdym wnętrzu – salonie, sypialni, biurze, pokoju dziecięcym i w kuchni.  

Stopień zaciemnienia rolet – w odróżnieniu od zasłon – reguluje się przy pomocy mechanizmów, które pozwalają podciągać lub opuszczać zwoje tkaniny. Dodatkowo, lniane rolety rzymskie nie muszą być drapowane (w przeciwieństwie do zasłon), żeby dać estetyczny i ciekawy efekt. Zarówno zwinięte, jak i całkowicie opuszczone, raczą nas swoją prostą i minimalistyczną estetyką. 

Ogromną zaletą rolet jest ich prosta i szybka pielęgnacja. Aby je odświeżyć, wystarczy odpiąć tkaninę ze stelażu, a następnie uprać w domowej pralce. Dokładny opis pielęgnowania znajdziesz na kartce, dołączonej do zamówienia.  

Obecnie w naszej ofercie znajdziesz rolety: 

  • rolety heavy linen – ciężkie, zaciemniające, doskonałe do zamontowania w sypialni z oknami, wychodzącymi na wschód,  
  • rolety medium linen – zwiewne, półprzepuszczalne, zmiękczające wpadające światło, 
  • rolety rustic linen – surowe, nawiązujące do aranżacji boho, które spotkamy w wiejskich, drewnianych altanach lub góralskich chatkach.  

Rolety rzymskie to także idealna propozycja dla rodziców lub właścicieli kudłatych, czworonożnych przyjaciół. Krótsza forma zmniejsza ryzyko zerwania i wybrudzenia małymi dłońmi lub mokrymi noskami Burka, Soni lub Mruczka.  

Lniane rolety rzymskie do sypialni
lniana roleta rzymska w kolorze charcoal

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.