Jaki kolor lnu wybrać do swojego wnętrza?

Nie tak dawno zdradziłyśmy Wam, że nasza lniana paleta barw poszerzy się o nowe propozycje. Wierzymy w moc barw i wiemy, że nasze lniane obrusy czy lniane zasłony pojawiają się w niemalże każdym wnętrzu – od skandynawskiego, po surowy industrializm.

W poniższym wpisie nie tylko podpowiemy Wam jaki kolor lnu wybrać do swoich czterech ścian, ale także zdradzimy w jaki sposób mogą na oddziaływać na… samopoczucie. 

MOC KOLORÓW

Tematyka kolorów w naszym życiu jest na tyle ciekawa, że podejmują się jej specjaliści z różnych branż. Wśród nich na szczególne wyróżnienie zasługują psycholodzy, którzy próbują zrozumieć i zbadać w jaki sposób kolory wpływają na naszą pamięć, wspomnienia, samopoczucie lub koncentrację. Wśród różnych eksperymentów pojawiają się hipotezy, że emocje można wzbudzać poprzez barwy, które otaczają nas w sztuce lub we wnętrzach.  

Oczywiście pomijając stereotypy i symbolikę barw, która często wskazuje, że np. czerwień jest odzwierciedleniem miłości i odwagi, a biel czystości i skromności, pojawiają się realne dowody na to, że barwy mają dużo większe znaczenie, niż pierwotnie sądziliśmy.  

Tak oto kolor np.: kolor lnu, może powodować u nas skojarzenia – pozytywne lub negatywne – a tym samym wywoływać wspomnienia lub emocje. 

W jaki sposób to działa? W dużym uproszczeniu: impuls świetlny przeistacza się w impuls elektryczny, trafiając do naszego podwzgórza. Znajdując się w tym miejscu zaczyna sterować naszą przysadką mózgową, wpływając na nasz nastrój i naszą świadomość. Efekt ten dostrzegamy wtedy, gdy jakaś barwa nam się podoba, bo kojarzy się z np. wakacjami, ważnymi uroczystościami rodzinnymi, dzieciństwem. Skojarzenie to z kolei może wpływać na naszą uwagę, koncentrację i efektywność.  

Niebieskie zasłony zaciemniające z lnu
zasłona z pięcioma falbankami w kolorze dusty blue

KOLORY LNU

Wiemy, jak ważne jest, aby Wasze wnętrza były przytulne, spójne aranżacyjnie, dopięte na “ostatni guzik”. Dlatego też z tak dużą uwagą tworzymy paletę barw, która udekoruje wnętrza – bez względu na obrany styl, na wielkość pomieszczenia i na estetykę, którą obierzecie w swojej łazience, sypialni czy pokoju dziecięcym.  

W so linen! przygotowałyśmy dla Ciebie kolory, które przepięknie podkreślą rustykalny salon – wypełniony naturalnym światłem i żywymi kwiatami – a także loftową sypialnie – nawiązującą do surowych, opuszczonych fabryk. Nasze poniższe propozycje udowodnią Wam, że len jest uniwersalnym kompanem niemalże wszystkich wnętrz, racząc przy tym swoją delikatnością, wytrzymałością i przewiewnością. Każdy kolor lnu odpowiednio dobrany do wnętrza będzie prezentował się świetnie. Jeśli chcesz wypróbować i sprawdzić, który odcień lnu najpiękniej skomponuje się z Twoim wystrojem – zobacz nasze próbki tkanin. 

Pod czym spać w upały
narzuta i poszewki na poduszki w kolorze dusty pink

DLA RUSTYKLANEGO MINIMALIZMU

Wnętrza rustykalne wypełnia miękkie, naturalne światło, które podkreśla jasne barwy oraz drewniane akcenty. Niczym w stylu boho – panuje w nich harmonia i spokój inspirowana polami zbóż, zielenią lasu i kwitnącymi ogrodami.  

Tak wyjątkowe, subtelne aranżacje wprost idealnie komponują się z odcieniami natural lub rustic linen, które najlepiej oddają piękno naturalnego lnu. Wierzymy, że najprostsze rozwiązania są najlepsze, dlatego też to właśnie subtelna, lniana pościel w odcieniu natural najlepiej skomponuje się z jasną, romantyczną sypialnią, a zasłony rustic linen najwdzięczniej oddadzą klimat wiejskiej kuchni, otwartej na jadalnię.  

DLA ANGIELSKIEGO ROMANTYZMU

Porcelanowe talerze ułożone w kredensie, polne kwiaty w dużym wazonie, falbany na dekoracyjnych poduszkach i drewniane akcenty, przekazywane z pokolenia na pokolenie. Wnętrza inspirowane angielskim romantyzmem są niezwykle kobiece, subtelne, delikatne w swojej formie. Świeże kwiaty, zapach róż i nieco eklektyzmu idealnie komponuje się z odcieniem dusty pink, który szczególnie pięknie wygląda na dużym, drewnianym łóżku lub w formie zasłon, rozwieszonych w pokoju dziecięcym. Alternatywą dla nich jest półprzeźroczysty, powiewający na wietrze muślin – dodający intymności i przepuszczający poranne promienie słoneczne. 

DO SUROWEGO LOFTU

Wnętrza inspirowane amerykańskimi loftami swoją sławę zawdzięczają opuszczonym fabrykom, które upadły w XVIII wieku, głównie na skutek zmian gospodarczych w Stanach Zjednoczonych. Ciemne barwy, surowe wykończenie i niewielka ilość dodatków to idealna propozycja do wykorzystania lnianych elementów w odcieniu charcoal, true grey lub grey stripes. Ciemniejsze odcienie doskonale skomponują się w przestrzennych antresolach na poddaszu, w eleganckich, minimalistycznych salonach i “męskich” sypialniach, gdzie grasuje pewna, aranżacyjna powściągliwość.  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *