Tekstylia lniane – dlaczego warto wybierać produkty ze 100% lnu?

Tekstylia lniane – pościele, zasłony, obrusy. dlaczego warto wybierać produkty uszyte ze 100% lnu? I jaką przewagę ma len nad innymi tkaninami? W pierwszym wpisie na naszym blogu chcemy przybliżyć właściwości lnu, które składają się na jego wyjątkowy charakter i sprawiają, że tekstylia lniane są ponadczasowe. Mamy nadzieję, że przygotowywane przez nas treści, które będziemy tu prezentować pozwolą Wam lepiej poznać i pokochać naszą tkaninę!

Delikatny, ekologiczny, a przede wszystkim naturalny – te trzy określenia przychodzą nam do głowy od razu kiedy myślimy o 100% tkaninie lnianej.

Często spotykamy się, z opinią, że len jest szorstki i sztywny. Dementujemy! To już dawno przestało być aktualne! Obecnie tkanina lniana (m.in. ta z której zostały zaprojektowane i uszyte wszystkie tekstylia lniane w naszym sklepie) jest tkaniną zmiękczaną, dzięki czemu jest wyjątkowo miękka i delikatna w dotyku. Same nieraz spotkamy się z zaskoczeniem, kiedy ktoś sceptycznie nastawiony do lnu przy pierwszym kontakcie z naszymi produktami porównuje ich miękkość do milutkiej flaneli. Delikatność tkaniny lnianej w połączeniu z faktem, że nie wywołuje podrażnień i nie uczula sprawia, że len jest szczególnie rekomendowany dla małych dzieci i alergików, których delikatna skóra docenia jego właściwości antyalergiczne.

Ponadto, produkty stworzone ze 100% lnu są w ekologiczne i biodegradowalne – koniec końców powstały z małych, delikatnych kwiatków. Naturalna tkanina lniana nie zawiera syntetycznych domieszek i wykazuje właściwości bakteriostatyczne i bakteriobójcze.

Wśród zalet lnu naszą ulubioną cechą tekstyliów lnianych jest zdecydowanie termoregulacja! Len stwarza najlepszy mikroklimat dla ludzkiej skóry i w porównaniu do innych tkanin, charakteryzuje się wysoką absorpcją wilgoci. Dzięki właściwościom termoregulacyjnym, zapewnia uczucie komfortu o każdej porze roku. Podczas upalnego lata zapewnia przyjemne uczucie chłodu, natomiast zimą pozwala utrzymać właściwą temperaturę ciała. Potwierdza to fakt, że kto raz zaśnie w pościeli lnianej nie chce zamienić jej na żadną inną!

Co natomiast sprawia, że produkty wykonane z lnu, takie jak pościel lniana, czy lniane zasłony są wyjątkowo trwałe? To siła naturalnego włókna. Len nie ma tendencji do mechacenia się, dzięki czemu wyroby lniane nawet po latach wyglądają jak nowe. Wraz z upływem czasu wartość estetyczna tkaniny lnianej wzrasta. Po każdym praniu Twoja pościel lniana będzie jeszcze bardziej miękka i delikatna, a ulubione lniane zasłony mimo ekspozycji na promienie słoneczne nie wyblakną i wciąż będą wyglądać jak nowe. Czas działa na korzyść lnu.

To sprawia, że tekstylia lniane będą Ci służyć latami i znów będzie można przekazywać je z pokolenia na pokolenie.

Jeżeli jeszcze nie jesteś przekonany do lnu, sprawdź na własnej skórze!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *