Ręczniki z lnu frotte, a bawełniane – które wybrać?

Długie kąpiele w lawendowej soli, w rozmarynowej pianie lub w różanych płatkach relaksują nasze ciało, odświeżają, łagodzą ból mięśni i realnie odstresowują po całym dniu. Prozdrowotna aromaterapia i domowe SPA jest rytuałem, które doceni nasze ciało i umysł – zwłaszcza to, które potrzebuje chwili odpoczynku od codziennych niesnasek i problemów. Nic więc dziwnego, że obok naturalnych kosmetyków i sojowych, palących się świeczek, zwracamy uwagę na ręczniki, którymi otulamy się po tak przygotowanej, kojącej kąpieli. Ostatnio na naszym instagramie pojawiło się pytanie odnośnie właściwości ręczników frotte. Jako, że jesteście dla nas wieczną inspiracją, postanowiłyśmy stworzyć dedykowany wpis, który pozwoli Wam zapoznać się z tymi produktami nieco bliżej.  

O FROTTE SŁÓW KILKA

Frotte to określenie opisujące tkaninę z tzw. okrywą pętelkową, którą wytwarza się na specjalnie przygotowanych krosnach. Jej tworzenie sprowadza się do dwóch osnów – tzw. podstawowej i pętelkowej – oraz wątku. Ze względu na swoją wyjątkową, wypukłą fakturę oraz właściwości – o których piszemy nieco więcej poniżej – wykorzystywana jest do tworzenia pościeli, płaszczy kąpielowych i ręczników.

W naszej ofercie, oprócz “klasycznych” lnianych ręczników w typie stonewashed znajdują się właśnie ręczniki frotte. Wykonywane są z bawełnianej bazy i wspomnianych już lnianych pętelek, dzięki czemu są bardziej puszyste i miękkie. To dzięki tej wyjątkowej, trójwymiarowej formie cieszą się tak dużym zainteresowaniem i śmiało rywalizują z innymi, lnianymi produktami.

lniany ręcznik frotte

BAWEŁNIANE CZY FROTTE?

Wybierając ręczniki istotny jest nie tylko ich skład, ale także gramatura. To ona wpływa na grubość, dzięki czemu te stają się delikatniejsze, trwalsze i bardziej chłonne. Ręczniki o gramaturze powyżej 500g są najbardziej mięsiste – spotykamy je głównie w ekskluzywnych gabinetach kosmetycznych, hotelach i w naszych domach. Te powyżej 400g są co prawda cienkie, ale dzięki temu szybko schną, są lekkie i zajmują niewiele miejsca. Najczęściej ręczniki o niewielkiej gramaturze zabieramy na basen lub na plaże, jeśli chcemy wytrzeć nasze ciało z nadmiaru słonej wody. 

Najważniejszą zaletą ręczników frotte, dzięki której dominują nad ręcznikami wykonanymi z innych tkanin, jest ich hipoalergiczność. Ze względu na naturalny skład (100% europejskiego lnu), chronią naszą skórę przed podrażnieniami, zapewniając jej najwyższej jakości pielęgnację i troskę. Ta przyjazność dla skóry jest wprost stworzona dla alergików czy niemowlaków, które potrzebują najdelikatniejszej pielęgnacji, nienaruszającej bariery ochronnej skóry. 

Lniane pętelki dodają ręcznikom objętości, dzięki czemu model ten dużo lepiej otula nasze ciało. Dodatkowo, ich wypukłości delikatnie peelingują i masują ciało, pobudzając krążenie i zastępując tym samym bardziej inwazyjne produkty na bazie cukru lub soli. 

lniany ręcznik frotte

Ponadto, ręczniki z lnu frotte są chłonne i przewiewne, dzięki czemu szybko wysychają (szacuje się, że ręcznik pozostaje suchy w dotyku nawet wtedy, gdy wchłonie przeszło 35% swojej wagi). Można więc powiedzieć, że jako jedyne łączą w sobie najważniejsze zalety ręczników o małe, jak i dużej gramaturze. 

Trudny wybór – ręczniki z lnu frotte czy bawełniane? Ich forma, wykończenie i faktura jest zgoła inna i uderza w zupełnie inne potrzeby. Jeśli więc cenisz sobie najwyższą jakość, szukasz delikatnego otulenia, naturalnej puszystości i bezpieczeństwa dla swojej skóry, to właśnie len frotte będzie lepszym wyborem, który powinien zagościć w Twojej łazience.  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *