Spakuj na wakacje lniane ręczniki waflowe!

ręcznik waflowy na plażę

Czujecie to przyjemne ciepło, które wydostaje się z otwartego okna? Tak, to znak, że lada chwila rozpoczną się wakacje. Upragnione, gorące, pełne pozytywnych emocji i wymarzonych urlopów! W ramach świętowania upalnych tygodni, przygotowałyśmy wpis, w którym to udowodnimy, że pakując walizkę nad morze lub w góry, nie może w niej zabraknąć… naszego, lnianego ręcznika! A więc, co powiecie na to, aby zabrać lniany ręcznik na plażę?

LNIANY RĘCZNIK NA PLAŻĘ

Ręczniki waflowe to nasza trzecia propozycja, będąca alternatywą dla klasycznych ręczników lub peelingującej wersji frotte. Ich podstawową różnicą jest sama budowa, przypominająca nieco plaster miodu. Podobnie, jak wszystkie ręczniki w naszej ofercie – te, wykonane są z 100% lnu, a ich trójwymiarowa budowa nadal łączy w sobie delikatność i lekkość. Dlatego też nasze plastrowe ręczniki idealnie sprawdzą się w podróży – zwłaszcza, jeśli nie masz dużo miejsca w walizce, a ręczniki frotte są zbyt grube do bagażu podręcznego.
Co ważne – ręczniki z lnu, dzięki swojej naturalności, nie gromadzą bakterii, przez co dłużej zachowują świeżość i trwałość. Świetnie więc sprawdzą się w przypadku alergików, którzy niezwykle często narzekają na ręczniki hotelowe, wywołujące wysypki lub dolegliwości ze strony układu oddechowego. Dodatkowo wspomnimy, że dzięki szybkoschnącym właściwościom, lniany ręcznik na plażę to najlepszy wybór.

Lniany ręcznik na plażę
Lniany ręcznik na plażę

RĘCZNIK KONTRA WODA

Absorpcja to termin stosowany w wielu dziedzinach nauki. Najczęściej używa się go w kontekście wchłaniania i pochłaniania – w tym konkretnym przypadku – wody i innych płynów. O absorpcji lnianych tkanin pisałyśmy już w tym wpisie blogowym: Czy len absorbuje wodę? Dlatego też w telegraficznym skrócie, przypominamy, że to dzięki absorpcji możesz szybko wytrzeć np. rozlaną wodę z garnka. Jeśli tkanina ma zdolność pochłaniania części płynu, to nie tyle ją rozciera po blacie, co redukuje jej ilość za jednym pociągnięciem ściereczki

Warto pamiętać, że dzięki zdolności do absorpcji, lniany produkt jest bardziej wydajny i trwały – a co za tym idzie – posłuży nam na dłużej. Dlatego też pomimo niskiej ceny np. ręczników z mikrofibry, produkty bardzo szybko tracą na swojej pozornej puszystości i po kilku użyciach nadają się do wyrzucenia.

Jeśli więc wybierasz się na wodne harce nad hotelowym basenem lub w słonym morzu – koniecznie zabierz ze sobą lniany ręcznik, którym otulisz wilgotne ciało i szybko pozbędziesz się nadmiaru wilgoci ze skóry.

Lniane ręczniki waflowe w dwóch kolorach

RĘCZNIK KONTRA WYSYCHANIE

Po kąpieli w morzu lub po szybkim prysznicu… ręcznik musi wyschnąć. Produkty z mikrofibry czy bawełny schnąć będą znacznie dłużej niż ręcznik z lnu, który oddaje część wilgoci na zewnątrz. Dzięki tzw. higroskopijności i bakteriostatyczności nasze ręczniki nie sprzyjają namnażaniu bakterii i drobnoustrojów, które są głównym winowajcom alergii, wysypki, suchego kaszlu lub zatkanych zatok. Wersja waflowa dodatkowo jest cieńsza i lżejsza, a więc tempo jej wysychania jest jeszcze szybsze!

Błyskawiczne wysychanie docenisz zwłaszcza w podróży – np. gdy chcesz szybko przepakować swoją walizkę lub gdy używasz ręcznika na campingu lub podczas dynamicznych wczasów objazdowych.

Ręcznik lniany wafel
Lniany ręcznik waflowy w kolorze natural

RĘCZNIK KONTRA SŁOŃCE

Ręczniki wykonane z materiałów sztucznym lub syntetycznych mają tendencję do łatwego uszkadzania włókien. Dzieje się tak zwykle w wyniku niewłaściwej pielęgnacji, częstego użytkowania, działań mechanicznych i… działania promieni słonecznych. Poliestrowe tkaniny dodatkowo odbarwiają się, tracąc na intensywności koloru lub tworząc nieestetyczne plamy i/lub zacieki.

Zatem, jaki ręcznik na plażę będzie najlepszy? Oczywiście, że naturalny! Len jest jednym z najtrwalszych surowców. Włókna wykorzystywane do produkcji ręczników są trwałe, solidne, wytrzymałe i odporne na wiele czynników – w tym na promienie słoneczne, które przypiekają nasze ciało na plaży. Co więcej – len jest wdzięczny za często użytkowanie, dlatego im częściej wytrzesz nim swoje ciało, tym ten staje się przyjemniejszy dla skóry. Zachęcamy więc, aby używać ręczników waflowych również na wakacjach – zwłaszcza, jeśli planujesz spędzać godziny na leżaku lub niedaleko basenu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.