Lniane rolety i zasłony kontra słońce

Lniane zasłony z falbaną w kolorze zielonym

Lato już za pasem. Dni stają się dłuższe, a noce cieplejsze. Coraz śmielej do naszych wnętrz przedzierają się promienie słoneczne, oślepiając nas z rana. O ile nie możemy doczekać się słońca, o tyle wiemy, że upały bywają uciążliwe i uprzykrzające. Wiemy na własnej skórze jak okropny może być zaduch w mieszkaniu, kiedy za oknem panują iście tropikalne warunki. Z myślą o wadach letnich miesięcy przychodzimy z poniższym wpisem, w którym to udowodnimy, że lniane rolety i lniane zasłony to doskonała kontra dla uporczywych, oślepiających promieni.

LEN A SŁOŃCE

Len, jako jedna z nielicznych tkanin na tekstylnym rynku, wykazuje się naprawdę imponującą wytrzymałością. Szacuje się, że jej trwałość jest niemalże dwukrotnie wyższa niż trwałość wełny. Ta cenna właściwość powoduje, że lniane wyroby – np. lniane firany czy lniane zasłony – nie niszczą się w nawet najtrudniejszych warunkach. Promienie słoneczne nie przerywają więc włókien, nie osłabiają ich i nie powodują dziur. Co więcej – można je często prać i suszyć na świeżym powietrzu, bez obawy, że ich struktura lub właściwości ulegną zmianom.

Lniana zasłona w kolorze natural
Aranżacja okienna z lnianą zasłoną w kolorze natural

ROLETY CZY ZASŁONY?

Oczywiście najlepszą odpowiedzią jest: to zależy. Tworząc różne wersje zasłon i wprowadzając nie tak dawno do oferty rolety, zdałyśmy sobie sprawę, że nas klienci mają różne oczekiwania. Dlatego też przygotowałyśmy zasłony w czterech, różnych wersjach: heavy linen, medium linen, rustic linen i muślin, który jest najdelikatniejszy i wyjątkowo romantyczny w swojej formie. Wszystkie wymienione różnią się gramaturą, przez co udało nam się odpowiedzieć na potrzeby różnych aranżacji – od minimalistycznych, przez boho, aż po elegancki przepych. W ofercie rolet znajdziesz trzy formuły: heavy linen, medium oraz rustic linen, który inspirowany jest wiejskimi chatami i surowymi, lnianymi polami.

Zarówno zasłony, jak i rolety posiadają właściwości, za które tak kochamy lniane produkty. Każdy z nich wyróżnia termoregulacyjność, antystatyczność i antyalergiczność, dzięki której nie występują alergie.

Więcej o różnicach rolet i zasłon pisałyśmy w październiku, dlatego zachęcamy do odświeżenia tego wpisu – tutaj.

Rustykalna roleta rzymska z lnu
Lniana roleta rzymska rustic

LNIANY DESIGN MA ZNACZENIE

Oprócz drogocennych właściwości, które naturalnie daje nam len, zależało nam na zachowaniu estetyki. Jesteśmy przekonane, że Twoje wnętrze zasługuje na najpiękniejsze elementy, dzięki który zadbasz o przytulność i przemyślaną aranżację. Dlatego też dostępne zasłony i rolety występują w wielu kolorach, dzięki czemu wkomponujesz je w wystrój swojej sypialni, dziecięcej pokoju lub salonu. Wszystkie elementy i każde wykończenie udowadnia tym samym, że lniana ochrona przed słońcem jest nie tylko skuteczna, ale także niezwykle urodziwa.

Lniana zasłona w kolorze natural
Lniana zasłona w kolorze natural z grzywką

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.