Lniane prezenty na Wielkanoc – sprawdź nasze naturalne pomysły

W Australii dzieci otrzymują czekoladowe jajeczka, które wcześniej pochowali w kątach ich rodzice. W Niemczech wręczane są prezenty, inspirowane bożonarodzeniowymi upominkami, chowanymi pod kolorową choinką. Według tamtejszej tradycji wielkanocny zajączek, wesoło kicający po okolicznych terenach, przynosi w koszyku podarki dla gospodarzy i ich gości. Zwyczaj ten nie tak dawno przekroczył również polską granicę, propagując w ten sposób zachodnią tradycję obdarowywania naszych najbliższych symbolicznymi prezentami. Obok „stukania się” jajeczkami, siania rzeżuchy w miseczce oraz gotowania pisanek w czerwonej od cebuli wodzie, wręczamy sobie upominki prosto z serca. Obecnie przyjęło się, że prezenty te wręcza wielkanocny zajączek. W praktyce oczywiście tym zajączkiem jesteśmy my wszyscy – chętni do wręczenia uśmiechu, wzruszeń i zaskakujących upominków. Wybierając prezenty słuchaj swoich najbliższych, bądź otwartym na ich zgłaszane potrzeby i obserwuj czego im brakuje. Niewielkie niuanse i detale są niezwykłe cenną inspiracją, którą warto w tym dniu wykorzystać. Jeśli jednak brakuje ci pomysłu, spójrz na nasze, poniższe propozycje.  

DROBIAZGI KTÓRE ZŁAPIĄ ZA SERCE

Takim drobiazgiem jest szarfa do zasłon, która przytrzyma niesforne firanki w ryzach. To dzięki niej, słońce swobodnie wpadnie przez okna salonu lub sypialni, budząc domowników i dostarczając energii z samego rana. Podobnym minimalistycznym drobiazgiem jest bieżnik lniany, który doskonale przyozdobi przyszły, wielkanocny stół. Dla właścicieli industrialnych pomieszczeń przygotowałyśmy bieżniki ciemniejsze, a dla skandynawskich miłośników białych wnętrz – jaśniejsze.

Do pakunku dołącz ukochaną czekoladę z migdałami, balsam lawendowy oraz bon na relaksacyjny masaż, po stresującym dniu w pracy.

Zapakuj swój prezent w szary papier, przewiąż naturalnym sznurkiem, dołącz ręcznie wypisaną karteczkę z życzeniami wspólnych, spokojnych posiłków. Zawsze w tym elemencie możesz poprosić nas o pomoc – z przyjemnością udekorujemy upominek dla Twoich najbliższych.

DLA RODZICÓW I ICH POCIECH

Świeżo upieczony rodzic, który pojawia się na wielkanocnym śniadaniu, przeżywa niemalże wszystko „po raz pierwszy”.

Chcąc dać maluchowi to co najlepsze oraz pokazując prawdziwą magię Wielkanocy, podaruj jego rodzicom falbanę na łóżeczko lub pościel o delikatnym, subtelnym splocie.

Romantyczna falbana udekoruje miejsce odpoczynku, dbając bezpieczeństwo i stwarzając prawdziwą oazę spokoju. W końcu to w niej maluch wyśni najpiękniejsze sny i wysłucha pierwszych, czytanych książeczek. Biała falbana uzupełni skandynawski pokój bliźniaków, różową pokocha przyszła księżniczka wielkiego zamku, a ciemno-szara przypomni niebo przyszłemu astronaucie. Do kompletu warto dorzucić śpioszki w kolorowe pisanki oraz książeczkę inspirowaną wielkanocnymi bohaterami.

ODROBINA SWOBODY W KARCIE PODARUNKOWEJ

Cudownie byłoby być dżinem ze złotej lampy, który otrzymuje jasne informacje o największych marzeniach i życzeniach właściciela. Realia jednak pokazują, że pomimo ogromnych chęci i starań – nie potrafimy czytać w myślach, zgadując jaki prezent byłby idealnym pomysłem.

To wtedy najbezpieczniejszym, najbardziej uniwersalnym i jednocześnie niezwykle trafionym prezentem, staje sią karta podarunkowa.

Wręczając ją przyjaciółce masz pewność, że kupi sobie wymarzoną i dopasowaną pościel lnianą. Nasza teściowa w końcu wymieni zasłony w salonie, a nasza ukochana Mama zyska w ten sposób delikatne i trwałe ręczniki, do nowo wyremontowanej łazienki.