Lniane dekoracje na Dzień Kobiet – otul się miękkością lnu

Rok 1909, luty. To wtedy pierwszy raz pojawiła się inicjatywa obchodzenia Dnia Kobiet, która już po roku zawitała na stałe w międzynarodowym kalendarzu. Pomysł zrodził się w Ameryce Północnej, kiedy to Socjalistyczna Partia Ameryki postanowiła uczcić dzień „płci pięknej”, dzielnie walczącej o swoje prawa do uczciwej i godnej pracy. Nie trzeba było długo czekać, aby ten wyjątkowy dzień został obchodzony również w Europie, a w ostateczności także w Polsce. Co ciekawe – najnowsze badania i odkrycia historyków dowodzą, że już w starożytnym Rzymie świętowano pierwowzór dzisiejszego Dnia Kobiet, czcząc ich płodność, empatię i zdolności macierzyńskie. O ile sama geneza dnia wybrzmiewa współcześnie nieco inaczej, o tyle jedna rzecz nie zmieniła się. Mowa oczywiście o podarkach, które wywołują na twarzy uśmiech, sprawiają radość i poruszają serce. O ile niegdyś rola ta przypadała mężczyznom, o tyle dziś prezenty wręczają sobie siostry, przyjaciółki oraz kuzynki. Tak, uważamy, że ten wyjątkowy dzień warto spędzić razem – na długich rozmowach, zakupach, aromatycznej kawie i ciastku. Niemniej jednak przedstawiamy poniżej kilka lnianych dekoracji – inspiracji, które po zapakowaniu w ozdobny papier, stanowić będą za niezwykle urokliwy prezent i dodatek do wspólnego spotkania.  

UPRAGNIONY ODPOCZYNEK NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI

Mówi się, że jedną z największych przyjemności jest możliwość… położenia się w świeżo wypranej lub zupełnie nowej pościeli. Przyjemny, lekko kwiatowy zapach proszku do prania oraz delikatność materiału to jedna z tych „codzienności”, którą warto doceniać za każdym razem. To właśnie dlatego tak uniwersalnym i klasycznym pomysłem jest wysokiej jakości, lniana pościel.

Włókna lniane są nie tylko materiałem ekologicznym (co z pewnością docenią wielbicielki natury), ale także korzystnym dla zdrowia. Na pierwszym miejscu wymienić musimy jego odporność i trwałość, która służy latami. Jako, że lniana pościel nie rozciąga się i nie ściera, zachowuje swój uniwersalny kolor przez wiele długich, chłodnych nocy oraz gorących, letni dni.

Zdjęcie by @minimaliving i @karolina.tamtutaj. Na zdjęciu lniana pościel w kolorze pure white z kokosowymi guzikami.

Ze względu na szeroką gamę naturalnych odcieni, pościel uzupełni zarówno jasną, skandynawską sypialnię – inspirowaną północnymi, minimalistycznymi wnętrzami, jak i męską – o industrialnych, surowych dodatkach. Komplet podkreśli narzuta chroniąca pościel przed łapkami zwierząt, które wskakują na łóżko pod naszą nieobecność oraz przed kurzem, naturalnie unoszącym się w powietrzu.

BY WITAĆ GOŚCI W PEŁNEJ ZASTAWIE STOŁOWEJ

Obrusy lniane – dla kobiet, które uwielbiają organizować spotkania towarzyskie lub dla tych, które pełnią rolę Pani Domu, goszczącej całą rodzinę na święta. Doskonałe zarówno podczas spożywania codziennych obiadów w gronie najbliższych, jak i podczas uroczystych kolacji we dwoje. Ich naturalność oraz specyficzny splot wzbudzi zachwyt zarówno miłośników eco-dekoracji, jak i fanów niewielkich, choć efektownych dodatków.

Zdjęcie by @ms_baika. Na zdjęciu lniany obrus z falbanką z lnu prewashed.

Całość z pewnością uzupełnią ściereczki lniane, które rozłożyć można na kolanach oraz podkładki, pełniące rolę popularnych tzw. podtalerzy. Prezent idealny dla opiekunek domu, klasycznych domatorek, mistrzyń kuchni, która uważają, że sercem domu jest jadalnia pełna gwaru, rozmów i rodzinnego śmiechu.

FIRANKI Z LNIANEJ MGIEŁKI

Zwiewna, siateczkowa, półprzezroczysta, jak z powieści Jane Austen. Niezwykle romantyczna, nawiązująca do sielskiego, angielskiego stylu.

Zwiewne firanki z lnianego muślinu w kolorze pure white.

Firanka z lnianego muślinu, doskonale uzupełni surowe drewno, stare meble, a także minimalistyczne, jasne wnętrza, bazujące na ciepłym beżu, pastelach i zieleni. Doskonałe do dużych okien, które wchodzą na ogród lub niewielki balkon, udekorowanego świeżymi kwiatami i ziołami. Prezent idealny dla kobiet poszukujących we wnętrzach elementów wyjątkowych, oryginalnych, wyszukanych i jednocześnie klasycznych. Dla tej z nas, która ceni detale, delikatność, a przy tym jest mistrzynią łączenia różnych faktur i żyje przekonaniem, że „mniej znaczy więcej”.