Lniana pościel na lato? Czy to dobry wybór? Zobacz polecane przez nas kolory lnu

lniana pościel na lato

Nadchodzi czas gorących poranków, kiedy to słońce przemyka się przez szklane szyby. W kąt odkładamy grube swetry, a z dna szafy wyjmujemy okulary, słomiane kapelusze i lekkie materiały, przepuszczające ciepły wiatr. Zmieniająć wystrój sypialni wiele osób zastanawia się, czy lniana pościel na lato to dobry wybór? Wiosna i lato to pory roku obfitujące w słoneczne, ciepłe dni i bezwietrzne noce. Obok stojących wiatraków, które koją swoim chłodnym powiewem, wybieramy naturalne materiały i pijemy dużo wody, aby nawodnić organizm i nawilżyć naszą skórę od środka. W dzisiejszym wpisie spróbujemy udowodnić, że lniana pościel na lato jest idealnym rozwiązaniem – umili nam gorące miesiące, zapewniając tym samym komfort i nieprzerwany niczym sen.  

LNIANE ZALETY

Lniana pościel na lato – jakie ma zalety? O zaletach lnu pisałyśmy już wcześniej na naszym blogu, dlatego tylko po krótce przypomnimy, dlaczego to lniany materiał uchodzi za doskonałą alternatywę dla bawełny czy jedwabiu.

Przyczyną jest bez wątpienia sama historia, która przedstawia len jako najstarszy materiał na świecie. Ten, znany był już ze starożytnych zapisków, pełniąc ówcześnie formę dekoracji, a także waluty, dzięki której całe cywilizacje mogły zyskać niezbędne do życia pożywienie. Z czasem len stał się synonimem elegancji i luksusu – głównie dzięki ekologicznej uprawie, higroskopijności i imponującej trwałości.

Wszystkie te właściwości znajdziemy także w lnianej pościeli, która ze względu na swoją przepuszczalność i lekkość, umożliwia odprowadzanie wydalanego dwutlenku węgla. To między innymi dzięki temu temperatura naszego ciała jest regulowana, zapewniając przyjemny chłód latem i otulające ciepło zimą.

Nasz hasztag na to LATO to #LNIANENOCE z pościelą lnianą!

Obiecujemy, że #LNIANENOCE to

  • chłodne i konfortowe noce
  • noce bez budzenia się z gorąca
  • noce bez wstawania z chęcią wzięcia jak najszybciej prysznica
  • uczucie przyjemnego chłodu na Waszej skórze
  • uczucie suchej i świeżej skóry
  • noce podczas których Wasza skóra oddycha a Wy budzicie się wypoczęci

Tkanina lniana (a dzięki temu Wasza lniana pościel na lato także) posiada splot otwarty (pod światło wygląda jak siateczka) – dzięki temu lniana pościel zapewnia skórze komfort termiczny i jednocześnie dobrą przepuszczalność powietrza.

Prześcieradło, narzuty oraz poszewki wykonane z lnu są doskonałym wyborem także w przypadku alergików, którzy niezwykle reaktywnie reagują na np. sztuczne materiały czy wykorzystywane w masowej produkcji barwniki. Wszystko to zasługa tzw. właściwości antystatycznych i bakteriostatycznych. Te drugie wykorzystywano setki lat temu, np. aby opatrywać rany, zastępując w ten sposób plastry i bandaże.

Pościel z lnu jasny szary

Sama lniana pościel na lato z każdym praniem zyskuje na miękkości i elastyczność, dzięki czemu obdaruje nas otuleniem przez wiele, długich lat.  W rezultacie zyskujemy więc szybko schnącą, delikatną tkaninę, która pozwala na spokojny i nieprzerwany sen – pomimo wysokich temperatur na zewnątrz.

pościel z lnu stonewashed

NATURALNA ESTETYKA

Łóżko to miejsce, w którym oglądamy ukochane seriale, delektujemy się ciepłym śniadaniem z aromatyczną kawą, czytamy skandynawskie kryminały i śnimy po intensywnym dniu.

Dlatego też oprócz funkcjonalności i powyższych właściwości nie możemy zapomnieć o niezwykle ważnej estetyce. Jasne barwy doskonale uzupełnią oświetlone, przestronne pomieszczenie, wypełnione białymi panelami, pachnącymi kwiatami i drewnianymi dekoracjami. Komplet charocal będzie kontrastował z beżem lub szarością, a naturalny odcień lnu świetnie podkreśli wiklinowa lampa albo drewniana etażerka. Odważny, kobiecy dusty pink doda sypialni nieco lekkości i romantyczności, a light grey uzupełni pomieszczenie o niewymuszoną niczym elegancję i świeżość. Obiecujemy, że już po pierwszej nocy przekonacie się, że lniana pościel na lato to był dobry wybór!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *