Lniane maty łazienkowe – poznaj ich korzyści

Jakie jest jedno z najmniej przyjemnych doznań po wyjściu z gorącej, aromatycznej kąpieli lub orzeźwiającego prysznica? Z pewnością nastąpienie gołymi stopami na zimną, śliską glazurę. To właśnie te niebezpieczne i mało komfortowe sytuacje były dla nas główną inspiracją do stworzenia nowych, lnianych produktów. Uznałyśmy bowiem, że lniane maty łazienkowe doskonale uzupełnią pozostałą, łazienkową kolekcję – m.in. lniane ręczniki, lniane szlafroki czy lniane gąbki. Chcąc przedstawić Wam nasz nowy produkt, zebrałyśmy najważniejsze właściwości i najczęściej pojawiające się pytania, tworząc tym samym mini kompendium wiedzy, którzy z pewnością pomoże Wam w wyborze idealnego modelu do Waszej łazienki.  

LNIANE MATY DO ESTETYCZNYCH WNĘTRZ

Tworząc lniane maty do łazienki, zależało nam, aby zachować charakter surowego i pięknego w swej prostocie lnu. Inspiracją do ich stworzenia były oświetlone, słoneczne pola oraz natura, która nie wymaga dodatkowych dekorów i przerostu formy. Dostępne modele są więc minimalistyczne i uniwersalne – odpowiadają tym samym na niemalże każdą aranżację w naszym wnętrzu.

Biała lniana mata łazienkowa właściwości
Lnian mata łazienkowa creamy white

Wersja „Creamy White” jest wprost doskonałą propozycją dla wnętrz glamour lub skandynawskich, które bazują na prostych formach i jasnych barwach. Ten klasyczny kolor świetnie sprawdzi się w stonowanych aranżacjach, gdzie główne skrzypce gra elegancka biel.

Lniana mata łazienkowa
Lniana mata łazienkowa natural
lniana mata łazienkowa właściwości
Lniana mata łazienkowa dark natural

Wersja „Dark Natural” i „Natural” to ukłon w kierunku wnętrz rustykalnych, prowansalskich i boho. Obie te wersje idealnie skomponują się z wiklinowymi koszyczkami, drewnianymi dodatkami i roślinami, które trzymamy w kameralnych, niewielkich łazienkach. Tak stworzona paleta barw to ukłon w kierunku różnorodnych wnętrz, które zasługują na domieszkę naturalności – i to bez względu na obraną dotychczas aranżację. 

LNIANA MATA DO ŁAZIENKI – WŁAŚCIWOŚCI

Wszystkie, dostępne maty wykonane są z naturalnej bazy i pętelek, wykonanych z 100% lnu. Pętelki te tworzą wypukłą strukturę, która delikatnie masuje nasze stopy, pobudzając krążenie i przyjemnie masując zmęczone i ciężkie kończyny. Wartość tą docenisz zwłaszcza podczas zimowych, rozgrzewających kąpieli, jak i po treningu, gdy Twoje stopy są opuchnięte i ociężałe.

Lniana mata łazienkowa
Lniana mata łazienkowa dark natural

Wykorzystywany w produkcji, solidny len o wysokiej gramaturze, powoduje, że mata jest mięsista, i masywna, przez co nie przesuwa się pod stopami. Jej stabilne położenie zmniejsza ryzyko poślizgnięcia lub wywrotki, co z pewnością doświadczyłeś – np. wychodząc z wanny na świeżo wypolerowane kafle. Ponadto, zachowując najcenniejsze, naturalne właściwości, lniana mata do łazienki na podłogę posiada zdolność higroskopijną, przez co szybko wchłania kapiącą wodę oraz zdolność do szybkiego wysychania, co z kolei zmniejsza ilość wilgoci w unoszącym się powietrzu.

Biała lniana mata łazienkowa właściwości
Lniana mata łazienkowa creamy white

Co więcej – len wykazuje się właściwościami bakteriobójczymi i bakteriostatycznymi. Zarówno pierwsze, jak i drugie, powodują, że na macie nie namnażają się drobnoustroje, zwiększając tym samym odporność i bezpieczeństwo jej użytkowników. Zaleta ta jest niezwykle cenna. Stały kontakt z wilgocią (np. w przypadku tkanin sztucznych) potęguje ryzyko powstania bakterii, które z kolei mogą obniżyć nasze samopoczucie i koncentrację. W ostateczności więc maty do łazienki wyróżniają się dłuższą świeżością i wytrzymałością, która zezwala na regularne i częste pranie (co ważne – podczas pierwszego prania, mata może delikatnie pylić, dlatego rekomendujemy prać ją osobno).

Lniane maty łazienkowe są więc dowodem na to, że możliwe jest połączenie wyjątkowej estetyki z cennymi, naturalnymi właściwościami. Z przyjemnością więc dzielimy się owocem naszej pracy, mając nadzieję, że dzięki lnianym dywanikom Wasz wodny relaks będzie jeszcze przyjemniejszy (i bezpieczniejszy). 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.