Len w ogrodzie i na balkonie – jak wykorzystać go przy towarzyskich spotkaniach?

obrus lniany do ogrodu

Długim rozmowom na świeżym powietrzu towarzyszyć mogą smakowite przekąski z grilla i sałatki na bazie świeżych warzyw. To podczas tych wieczornych spotkań z przyjaciółmi wsłuchujemy się w śpiew ptaków, a otaczająca nas i budząca się do życia natura, doskonale komponuje się z kolorowymi drinkami i starannie dobraną zastawą stołową.
Z myślą o spotkaniach towarzyskich, o gwarnych rozmowach i o wspólnie spędzanym czasie z naszymi najbliższymi, stworzyłyśmy wpis, w którym podzielimy się naszymi pomysłami na wykorzystanie lnu na tarasie, w ogrodzie, w drewnianych altanach i na balkonie.

NASZA OAZA SPOKOJU

Balkony, tarasy i ogrody to nasz prywatny kąt do relaksu. To w nim pijemy poranną kawę, obserwując tym samym budzące się do życia miasto, a także oglądamy bawiące się dzieci i opalającego się na słońcu psiaka. Pielęgnując doniczki ze świeżymi ziołami, wieszając kolorową girlandę na altance i tworząc skalniaki wypełnione pachnącymi frezjami, tworzymy też strefę wypoczynkową, która ugości najbliższych przyjaciół. Obok grilla ustawiamy stół z krzesłami, a nad zestawem rozkładamy parasol, chroniący nas przed nagłymi porywami deszczu i wiatru. Spędzając tam orzeźwiające poranki, jedząc wspólne, rodzinne obiady i odpoczywając wieczorami po ciężkim dniu pracy, warto poświęcić temu miejscu nieco więcej uwagi, uzupełniając go w lniane dodatki i zapewniając sobie komfortowy odpoczynek.  

LNIANE DETALE NA NASZYM STOLE – OBRUS LNIANY DO OGRODU

Obrus lniany do ogrodu? Na rozkładanych stołach, gdzie wystawiamy ulubione przystawki, sałatki, sosy domowej roboty, słodkie owoce i koktajle, główną dekoracją są lniane obrusy. Klasyczne dopełnią minimalistycznych dekoracji, opartych na prostej zastawie stołowej, świeżych kwiatach i szklanych półmiskach. Te wykończone ozdobną falbaną (przypominające tzw. skirting), towarzyszyć Ci będą podczas celebrowania eleganckich i wystawnych przyjęć – zarówno dla tych najmłodszych, jak i nieco starszych gospodarzy i gości.

Dla miłośników skromnych obiadów w najbliższym gronie, gdzie główne skrzypce odgrywa sernik z owocami i aromatyczna kawa z mleczna pianką, przygotowałyśmy bieżniki lub podkładki pod talerze i sztućce. Te pierwsze swobodnie zwisać będą z niewielkich stolików, a drugie – udekorują subtelnie stół, wyznaczając miejsce dla gości.

Rozkładając talerze, dzbanki ze świeżą wodą z lodem, półmiski z pieczonymi ziemniakami z grilla, szaszłykami i grecką sałatką, nie zapomnij ułożyć lnianych serwetek. To one nie tylko uzupełnią starannie dobrana zastawę, ale także pozwolą wytrzeć dłonie wybrudzone kremem od muffinek, czy sokiem soczystego arbuza, który dumnie stoi na środku stołu.

A wieczorem, gdy słońce zajdzie za horyzontem i ciepłe promienie zastąpi chłodny wiatr, ochronić się możesz ciepłym kocem i startą poduszek, odzianych w lniane poszewki. Ich higroskopijność, która pozwoli zachować ciepło ciała na dłużej, umili kolejne godziny wspólnych rozmów. W tak przyjemnej atmosferze będziesz mógł poczekać na piękny, romantyczny, pomarańczowy wschód słońca.