Len na wakacje – zabierz go ze sobą w podróż. Lniane produkty na lato!

Wakacje – czas start! W końcu upragnione, ciepłe miesiące, które przepełnione są słońcem, długimi dniami i urlopami. Wyjeżdżając na tropikalną plażę, nad śródziemnomorskie morze i miejskie SPA, nie musisz rezygnować z lnianych tkanin. Co więcej – mamy nadzieję przekonać Cię, że w walizce powinno znaleźć się kilka lnianych gadżetów – zwłaszcza, jeśli podczas urlopu chcesz pozostać w duchu zero waste. Zatem, co warto zabrać na wakacje?

CO WZIĄĆ NA WAKACJE?

Szum morskich fal, gorący piasek, zbieranie muszelek, zapach morskiej bryzy. Ośnieżone góry, piesze wędrówki, cudowne krajobrazy, rozpościerające się z wysokich szczytów. Zgiełk i energia miasta, cudowne zabytki największych stolic świata, głośna muzyka dobiegająca z miejskich pubów i radość spacerujących turystów. 

Bez względu na to, gdzie spędzisz swój długo oczekiwany urlop – nie zapomnij spakować najważniejszych, praktycznych przyborów, które umilą Ci wyczekiwany odpoczynek.  

Oprócz oczywistych elementów – jak ubrania, codzienne kosmetyki i leki – warto wrzucić do wakacyjnej walizki kilka niepozornych gadżetów. Na naszej liście zawsze znajdują się filtry UV, które pochłaniają promienie, zamieniając je w nieszkodliwe cząstki. Filtry, bez względu na to jaką formę przyjmują, posiadają m.in. dwutlenek tytanu i tlenek cynku, dzięki którym tworzona jest niewidzialna powłoczka, będącą ochroną, odbijającą i rozpraszającą promienie. Co ważne – filtry powinniśmy nakładać nie tylko przed odpoczynkiem na plaży, ale także przed górską wędrówką.  

Do wakacyjnego plecaka wrzuć butelkę z filtrem, którego zadaniem jest oczyścić zebraną wodę z ewentualnych zabrudzeń. Odławiające butelki pozwolą Ci korzystać z miejskich wodopojów i przy okazji zmniejszą produkcję plastiku, który jest jednym z największych zagrożeń naszej planety. 

A skoro o ekologiczności mowa – pamiętaj, aby w pierwszej kolejności wykorzystywać produkty, które już mamy w swojej łazience lub garderobie. Pomyśl też o tym aby zabrać len na wakacje. Zminimalizuj więc konsumpcyjne podejście do wakacji, wybierając wielorazowe opakowania i przelewając resztki kosmetyków do mniejszych buteleczek.  

Nie zapomnij dorzucić okularów przeciwsłonecznych, plastrów, naturalnych elektrolitów, żelu antybakteryjnego i… lnianych wyrobów! 

Jasnoszara narzuta z lnu z frędzelkami
narzuta z frędzelkami light grey

LNIANA TKANINA NA WAKACJACH

Urlop jest wyjątkowym czasem, wymagającym równie wyjątkowych rozwiązań.  

Wysokie temperatury, ogromna wilgotność i zmiana wody to wyzwanie dla naszej skóry, o którą należy dbać zawsze – bez względu na destynację. Nowe, nierzadko trudniejsze warunki, wymagają więc ciągłego nawilżenia oraz naturalnego otulenia, które delikatnie wypielęgnuje opalone, mokre ciało. W swojej walizce nie zapomnij więc zostawić nieco miejsca na lniane ręczniki, które dzięki swojej miękkości otulą ciało po całodniowym opalaniu. Lniane ręczniki frotte tak skutecznie absorbują wodę, że idealnie sprawdzą się na plażę – po popołudniowej kąpieli w morzu – lub na basen, aby szybko wytrzeć ciało przed kolacją w hotelu.  

Zabierając len na wakacje, do listy nie zapomnij dopisać także lnianych turbanów na włosy, które wprost idealnie sprawdzą się na wakacyjne SPA. Oddychająca, naturalna i chłonna formuła na nasze włosy idealnie sprawdzi się podczas długotrwałych rytuałów pielęgnacyjnych lub po wieczornym jacuzzi. Dodatkowo, zapinany na guzik turban pozwoli Ci na komfortowy odpoczynek na pobliskim leżaku.  

Na górskiej wycieczce, gdy pokonywać będziesz kolejne kilometry, warto mieć przy sobie lniane gumki do włosów, które stabilnie utrzymają warkocz lub kok, pozwalając Ci na ulubione aktywności. Kto powiedział, że nawet na szlaku, nie można wyglądać zjawiskowo i zgodnie z ekologicznymi i prośrodowiskowymi regułami? 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *