Łazienka w stylu boho i rustykalnym

W produkcji poszczególnych, lnianych wyrobów zastanawiamy się nad odpowiednią kolorystyką i formą, która wpisze się w różne nurty aranżacyjne. Wśród tych najczęściej powtarzanych i wykorzystywanych jest styl boho lub styl rustykalny, który niegdyś kojarzony był z weselnymi przyjęciami, a dziś coraz śmielej pojawia się w naszej sypialni, salonie i… łazience. Pod koniec ubiegłego roku nasza oferta poszerzyła się o produkty do łazienek, dzięki czemu stworzenie aranżacji w tym duchu jest jeszcze łatwiejsze. Z myślą o tych nowościach przygotowaliśmy garść inspiracji, które możesz wykorzystać w swoich, czterech ścianach, tak aby powstała Twoja wymarzona łazienka w stylu boso i rustykalnym.  

STYL BOHO I STYL RUSTYKALNY

Styl boho jest stosunkowo nowym nurtem. Jego założenia są zbliżone do stylu rustykalnego, którego możemy nieoficjalnie nazwać „starszym bratem”.

Ten drugi jest ukłonem w kierunku wiejskiego i sielankowego życia, przebiegającego zgodnie z naturą i pięknem środowiska. Założenia nurtu rustykalnego inspirowane są wiejskimi chałupami i dworkami rodem z powieści Pana Tadeusza. We wnętrzach króluje głównie piękno prostoty, które dostrzec możemy w otaczającej nas naturze – w leśnych ścieżkach, górskich dolinach i łąkach, wypełnionych rozkwitającymi kwiatami.

Urządzając przestrzeń zgodnie z rustykalnymi zasadami, powinniśmy wybierać:

  • Jasne barwy – przypominające słoneczne pola, świeżo skoszoną trawę i czyste, bezchmurne niebo, 
  • Naturalny materiał w stylu boho – który niesie za sobą cenne właściwości higroskopijne, termoregulacyjne i antyalergiczne,
  • Prostotę – ozdobne formy, żłobienia i ręczne dekory zastąp geometrycznymi elementami, drewnianymi meblami i surowością,
  • Żeliwne elementy, drewniane formy, szkło i mosiądz, 
  • Przestrzenie doświetlone naturalnymi promieniami słońca, których nie zasłaniają masywne zasłony czy koronkowe firanki. Dużo lepiej sprawdzą się lniane zasłony i muślin, który przepuszcza część promieni, doświetlając każdy zakamarek wnętrza.

STYL BOHO I RUSTYKALNY W TWOJEJ ŁAZIENCE

Styl boho stał się na tyle popularny i lubiany, że pojawia się w niemalże wszystkich wnętrzach – również w łazience. Nie ukrywamy, że poszerzając naszą ofertę o nowe, lniane tekstylia, chciałyśmy przenieść ten nurt również do tego pomieszczenia, łącząc w ten sposób relaks z naturą i pięknem prostoty.

Urządzając wnętrze w tym duchu wybierz jasną – kremową, białą, beżową – glazurę, która idealnie połączy się z żeliwnymi elementami. Doskonałym uzupełnieniem będzie drewno – w postaci drobnych organizerów i regału, na którym ułożysz sojowe świeczki. „Wisienką na torcie” będzie paprotka powieszona nad sufitem, obrazy zasuszonych roślin w antyramach i oczywiście naturalne tekstylia boho, które uzupełnią całą, staranną aranżację. W przypadku tych ostatnich skorzystać można z oferty so linen!, w której znajdziesz idealne produkty.

Lniane maty łazienkowe – nasza nowość, którą bardzo szybko pokochali miłośnicy naturalnych wnętrz. Ich największą zaletą jest oczywiście naturalny skład, który zmniejsza ryzyko namnażania bakterii. Drobnoustroje, które wpływają na nasze zdrowie i samopoczucie, rodzą się głównie w środowisku wysokowilgotnym – w tym na tkaninach, które długo schną i które bazują na włóknach syntetycznych. Surowa forma lnianych mat idealnie wpisuje się w założenia stylu rustykalnego, przy okazji racząc swoją antyalergicznością i świetnie komponując się z innymi, lnianymi elementami.

Biała lniana mata łazienkowa
Mata łazienkowa w kolorze creamy white

Lniane ręczniki – nasz bestseller, który stanowi za atrakcyjną alternatywę dla ręczników bawełnianych czy tych, wykonanych z mikrofibry. Ich największymi zaletami jest wysoka absorpcja wody, dzięki której na skórze nie utrzymuje się wilgoć. Ponadto ręczniki z lnu są niezwykle delikatne – głównie dzięki procesowi zmiękczania, który przyczynia się do powstania subtelnej, idealnej dla alergików, tkaniny. 

W so linen! przygotowałyśmy trzy wersje lnianych ręczników:

Ręcznik klasyczny w kolorze natural linen
lniany ręcznik frotte
Ręcznik lniany frotte w kolorze creamy white
Ręcznik lniany wafel
Ręcznik waflowy w kolorze natural linen

Lniane dodatki i akcesoria – jak mówi znane przysłowie – diabeł tkwi w szczegółach. Dlatego też nawet najdrobniejsze dodatki mogą uzupełnić łazienkę, urządzoną w duchu rustykalnym. Idealnie sprawdzą się lniane gąbki, które powiesić można na kranie pod prysznicem. Wersja soft delikatnie rozprowadzi olejek po wilgotnej skórze, a gąbka peelingująca dodatkowo pobudzi krążenie, złuszczając martwy naskórek. Na koniec aranżacyjnej przygody, w rogu łazienki powiesić możesz lniany szlafrok, który otuli ciało po długiej, rozgrzewającej kąpieli oraz lniane turbany, które usprawnią olejowanie włosów. 

Lniana gąbka frotte w kolorze natural linen
Lniany szlafrok waflowy
Lniany szlafrok waflowy w kolorze natural linen
Biały lniany turban waflowy
Lniany turban waflowy w kolorze pure white

Jak sami widzicie, w kilku prostych krokach i z wykorzystaniem naturalnych, lnianych produktów możecie stworzyć swoją wymarzoną łazienkę w stylu boho lub rustykalnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.