Jak udekorować salę weselną za pomocą lnu? Zainspiruj się naturalnie!

Jak udekorować salę weselną za pomocą lnu? Zainspiruj się naturalnie!

Przygotowania weselne potrafią być równie magiczne, co sama ceremonia zaślubin. Smakowanie tortów, dobór kolorystyczny dodatków i poszukiwania inspiracji na udekorowanie sali są niezwykle satysfakcjonujące dla zarówno przyszłej żony, jak i przyszłego męża. Wierzymy, że dla wielu małżeństw etapy przygotowujące „ten” dzień łączą w sobie ekscytację i słodką niecierpliwość. Jak udekorować salę weselną za pomocą lnu? Wiemy, że często na swoim ślubie chcecie wykorzystać len – dlatego też stworzyłyśmy serię weselnych wpisów, gdzie główne skrzypce grają naturalne akcenty. Kontynuując wątek ślubu w stylu boho – przedstawiamy Wam garść inspiracji, które wykorzystać można podczas dekorowania kapliczki, sali, stołu szwedzkiego lub altanki, w której wypowiecie najpiękniejsze „tak”.  

LEN W PLENERZE

Zapach skoszonej trawy, ciepło zachodzącego słońca i piękny, naturalny krajobraz sadów jest idealnym tłem dla najpiękniejszych emocji i szczypty wzruszeń. Być może właśnie dlatego ślub w plenerze stał się tak popularną formą deklarowania swojej miłości? Jak udekorować salę weselną za pomocą lnu?

Zdjęcie @pureLove

 Uroczystości, które odbywają się w ogrodach oraz altanach oświetlonych girlandami, doskonale komponują się z minimalistycznym i naturalnym lnem. Obok bogato zdobionych stołów, drewnianych lampionów i bukietów w wysokich doniczkach, idealnym pomysłem jest stworzenie prowizorycznego tła, przy którym odbędzie się główna część ceremonii. Rozwieszając na drzewach lekkie, półprzezroczyste materiały (np. firany lniane) zainspirujemy się stylem boho. Przed tak utworzoną ścianą ustaw drewniane krzesła, na których docelowo zasiądzie zaproszona rodzina i najbliżsi przyjaciele. Przygotuj dla nich miękkie, ozdobne poduszki w lnianych poszewkach oraz niewielkie bukieciki z polnymi kwiatami.

WESELNA SALA PRZEPEŁNIONA LNEM

Aranżując weselne sale dbamy o: okrągłe stoły, przy których zasiadają nasi najbliżsi, parkiet, na którym tańczymy nasz Pierwszy Taniec, bar wypełniony po brzegi kolorowymi drinkami oraz ozdobione wejście główne, zapowiadające przyjęcie. Obok tych istotnych punktów, „wisienką na torcie” są niewielkie akcenty, które zsumują się na całą, obraną aranżację.

Jak udekorować salę weselną za pomocą lnu? Doskonałym uzupełnieniem tych elementów są m.in. lniane obrusy. Modele z falbaną dodadzą niezwykle romantycznego charakteru, przywołując na myśl przyjęcia rodem z disnejowskiej Alicji w Krainie Czarów. Obrusy gładkie zachowają minimalistyczny, rustykalny styl. Naturalne kolory – beż, biel, ciepły granat oraz róż – wspaniale skomponują się ze strzelistym sufitem, drewnianą posadzką i świeżymi bukietami złożonymi z kwiatów i lnu, Tak strojne wiązanki pięknie uzupełnią szklane lub porcelanowe wazony, ustawione na środku weselnych stołów. Obok ręcznie malowanych talerzy i kryształowych kieliszków rozłóż także lniane serwetki z delikatnym haftem przedstawiającym inicjały przyszłych małżonków.

Zdjęcie @DzikieHistorie

Niedaleko parkietu niezwykle często decydujemy się na strojny stół szwedzki, oferujący waniliowe babeczki, czekoladowe brownie z orzechami, eklerki wypełnione śmietanowym nadzieniem i ciepły jabłecznik ze szczyptą cynamonu. Słodkie zapachy komponują się z wiejskimi przystawkami – domowymi przetworami, ogórkami małosolnymi i pieczonymi specjałami. Tak przygotowane degustacje rozstaw na lnianym bieżniku, który idealnie skomponuje się z tą fuzją smaków, zapachów i kolorów.

Jak udekorować salę weselną za pomocą lnu? Obok wszystkich, lnianych dekoracji i dbałości o najmniejsze detale nie zapomnij o jednym – o radości, który daje ci dzień zaślubin.  Ciesz się chwilą, wzniesionymi toastami i najbliższymi, którzy towarzyszą ci w tych pięknych wspomnieniach.

Kończąc ten wpis pozwolimy sobie zacytować słowa z filmu „Kiedy Harry poznał Sally” (1989). Życzymy Wam, aby podczas tego dnia szczerze wierzyć, że – Kiedy już zdecydujesz się spędzić z kimś resztę swojego życia, chcesz, żeby ta reszta życia zaczęła się jak najszybciej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.