Jak nakryć stół na Wigilię?

lniany obrus świąteczny

Czas płynie nieubłaganie. Tak oto rok zatocza koło, a w kalendarzu obserwujemy zbliżające się Święta Bożego Narodzenia. Wśród przygotowań ubieramy choinkę w kolorowe bombki i własnoręcznie suszone pomarańcze, tworzymy wiązanki ze świerku, które zawisną dumnie na drzwiach wejściowych, szykujemy prezenty w kolorowych pudełeczkach i planujemy wystawny posiłek.

Oprócz tych elementów niezwykle ważna jest dekoracja stołu, przy której zjemy aromatyczny barszcz i ugościmy najbliższych. W ramach świątecznych inspiracji – przygotowałyśmy trzy świąteczne, lniane aranżacje, które odpowiedzą na pytanie: jak nakryć stół na Wigilię?

DEKORACJE NA STÓŁ: ARANŻACJA GLAMOUR

Do stworzenia tej aranżacji zainspirowały nas wnętrza eleganckie, pełne przepychu, inspirowane prestiżowymi wnętrzami i hollywoodzkimi domami „z wyższych sfer”. Jeśli uwielbiasz dekor, maksymalizm, kolor, wykończenia marmurowe i kryształowe – z pewnością spodoba Ci się ta strojna propozycja.  

Tworząc świateczne aranżację glamour wybrałyśmy nasz lniany obrus świąteczny w odcieniu charocal. Jego głęboki, ciemno-szary kolor przywodzi na myśl eleganckie, romantyczne restauracje, w których króluje luksus i lekko przygaszone, nastrojowe światło. W ich towarzystwie doskonale sprawdzają się kontrastowe, muślinowe serwetki  – np. w odcieniu natural linen. Tak dobrany element przywodzi na myśl pola lnu, które są symboliką prestiżu i najcenniejszych, docenianych od czasów starożytności, właściwości. 

Całość stylizacji uzupełniają złote sztućce – mocne, wyraziste, bogato zdobione, stanowiące za ciekawe urozmaicenie dla klasycznej zastawy. Złoto i przygaszony grafit to niezwykle wdzięczna propozycja – zwłaszcza, jeśli wykorzysta się przy tym proste kieliszki na wąskim słupku oraz złote obrączki na serwetki. 

grafitowy lniany obrus

Dekoracje na stół: Aranżacja classic

Tworząc stół classic chciałyśmy oddać hołd prostej elegancji, klasycznym rozwiązaniom i uniwersalnym propozycjom, które sprawdzą się zawsze – bez względu na okazję i charakter uroczystości. Wielu pewnie uzna, że jest to propozycja bezpieczna – dla nas to ikoniczna wręcz aranżacja, która kojarzy się z czystością, delikatnością i romantycznością.  

Głównym punktem stołu w stylu klasycznym jest oczywiście biały, lniany obrus świąteczny który wkomponuje się w iście świąteczną aurę. W duecie z białymi, lnianymi serwetkami stworzy doskonałą bazę pod pozostałe elementy – gałązki świerku, kryształowe kieliszki oraz długie, białe świece ustawione na długich świecznikach. Tak minimalistyczna i prosta aranżacja jest niemalże magiczna, przez co doskonale sprawdzi się w przypadku kameralnych, tradycyjnych Świąt. 

DEKORACJE NA STÓŁ: ARANŻACJA RUSTYKALNA

Uwielbiamy to, co daje nam natura! Wielokrotnie na naszym blogu podkreślałyśmy, że to właśnie planeta jest inspiracją dla naszej pracy. Tworząc więc propozycje aranżacji świątecznych, nie mogło zabraknąć wersji rustykalnej, będącej ukłonem w kierunku malowniczych pól, świeżo zebranych kwiatów i surowego wykończenia, które najlepiej widać w naszej kolekcji rustic linen. 

Trzecia propozycja bazuje na lnianym obrusie światecznym w odcieniu natural – minimalistycznym, stanowiącym za doskonałe tło dla pozostałych, naturalnych dodatków. W tej roli idealnie sprawdzają się złote świeczniki, które podtrzymują obraną kolorystykę, a także drewniane obręcze na serwetki, które są ukłonem w kierunku zielonych lasów i ręcznie rzeźbionych mebli. Wisienką na torcie jest lniany bieżnik oraz lniane serwetki w odcieniu natural – tworzące spójną, prostą i na swój sposób surową aranżację. Tak wdzięczne połączenie jest wprost doskonałe, gdy święta spędzasz w górskiej chatce, w towarzystwie kominka i ręcznie plecionych, zimowych dekoracji. Aż chce się świętować, prawda? 

lniany obrus świąteczny w kolorze natural linen

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.