Inspiracje na świąteczne, lniane dekoracje

Delikatne światełka rozwieszone w oknach, pachnąca choinka z piernikowymi ludzikami, wiązanki ze świerku dekorujące drzwi wejściowe, świeczki o zapachu jabłek w karmelu i poduszki ubrane w poszewki udekorowane złotą nitką. Święta odmieniają nasz dom, nadając mu magii, przytulności, tworząc z każdego kąta przyjemną oazę, w której pijemy gorącą czekoladę, czytamy książki i grzejemy po chłodnym spacerze z czworonożnym przyjacielem. Wśród tych tradycyjnych dekoracji warto wykorzystać len, który dzięki swojej surowości i naturalności doskonale odda magiczny, świąteczny nastrój.  

PRZYGOTUJ WIGILIJNĄ KOLACJĘ NA LNIANYM OBRUSIE

Najbliższe miesiące przebiegać będą pod szyldem świątecznych zakupów i planowania wigilijnego posiłku. To wtedy gospodyni pragnie zakasać rękawy, aby ulepić tonę pierogów, a gospodarz bierze siekierę, by znaleźć najpiękniejszą choinkę w gaju.

Dlatego też w okresie świątecznym sercem domu staje się kuchnia i jadalnia, na środku której stoi oczywiście stół. Rozkładając na nim lniany obrus zyskujemy niezwykle minimalistyczną i naturalną dekorację, dzięki której doskonale prezentować się będzie szarlotka, czerwony barszcz na zakwasie i ryba w panierce. Wszystkie te elementy doskonale skomponują się z białą ceramiką, szklanym półmiskiem, świeczkami o waniliowym aromacie i gałązką świerku, która leży na lnianej serwetce. Aranżację stołu uzupełni lniany bieżnik, pod który położymy świeże, naturalne sianko.

ZAJRZYJ POD CHOINKĘ, BY ZNALEŹĆ LEN

Jak Święta, to oczywiście prezenty! Wśród nieforemnych pudełek i kolorowego papieru znajdujemy pod drzewkiem ciepłe skarpety, zestawy kosmetyków, mnóstwo słodkości oraz szaliki, które mają uchronić nas przed mrozem. Obok zabawek dla małych dzieci i elektroniki dla nieco większych maluchów, nie może zabraknąć lnu.

haft

O tym jakie właściwości ma len, pisałyśmy już na naszym blogu. Jego hipoalergiczność, trwałość i łatwość pielęgnacji jest doskonałym argumentem, aby pod zieloną choinką pojawiły się te naturalne upominki. Obok lnianych ręczników z personalizowany haftem oraz lnianych ochraniaczy do łóżeczka dla najmłodszych urwisów, len stanowi o dekoracji naszego drzewka.

Pakowanie na prezent

Z lnianych próbek tkanin możesz zrobić niewielkie woreczki, do których włożysz ulubione draże, ciągnące krówki lub orzechy w czekoladzie. Po przewiązaniu ich wstążką lub jutowym sznurkiem, doskonale zastąpią szklane bombki, kusząc tym samym wszystkich, zaproszonych gości. Ponadto, dla nieco mniej wprawionych Mikołajów, oferujemy pomoc w pakowaniu prezentów. Gwarantujemy, że nasze opakowania w duchu less waste oraz papier w minimalistyczne gałązki lnu, doskonale udekoruje dół świecącej choinki.

ODGARNIJ LNIANĄ ZASŁONĘ, OCZEKUJĄC NA PIERWSZĄ GWIAZDKĘ

Wisienką na torcie wszystkich, świątecznych dekoracji są oczywiście lniane zasłony i lniane firanki. To je odgarniamy nad ranem, wpuszczając pierwsze promienie światła i to przez nie patrzymy w niebo, wypatrując pierwszej gwiazdki.

Szarfy do zasłon z juty

Zasłony z lnianej juty są niezwykle oryginalne, skromne i surowe. Wisząc przy naszych oknach nawiązują do sianka rozłożonego pod obrusem, jutowych sznurków dekorujących prezenty oraz pozostałych, lnianych akcentów, rozstawionych po świątecznym wnętrzu. Charakter boho wszystkich lnianych zasłon nawiązuje do natury, a ta w zimowych miesiącach jest niezwykle inspirująca i piękna. Kto wie, może dzięki temu, w wigilijną północ nasi czworonożni przyjaciele przemówią do nas ludzkim głosem…?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *