Dzień Mamy – 5 powodów, dla których, warto podarować jej len

Dzień Mamy to niezwykłe święto, które na stałe zapisało się na kartach kalendarza. Dlatego też rytuałem jest publikowanie postów poświęconych naszym kochanym rodzicielkom, które z całą stanowczością zasługują na najpiękniejsze prezenty. W tamtym roku na naszym blogu opublikowałyśmy obszerny prezentownik, a dziś postanowiłyśmy stworzyć wpis, który przekona Cię, że lniane wyroby to doskonały pomysł na wyjątkowe prezenty dla Mamy.

BO LEN JEST DELIKATNY I NIE UCZULA

Wszystkie nasze produkty stworzone są z 100% lnu. Oznacza to, że wykorzystywane włókna są w pełni naturalne i maksymalnie wykorzystują magię, która dała nam natura.

Brak włókien sztucznych i syntetycznych zmniejsza ryzyko występowania alergii skórnych, które najczęściej wynikają ze stosowania chlorowanych farb lub sztucznych barwników. Ponadto, włókna syntetyczne tworzą na skórze barierę, na skutek której naskórek się „zapaca”. Bariera ta ogranicza prawidłową cyrkulację powietrza, zwiększając uczucie nieprzyjemnej lepkości. Utrzymywanie się potu i sebum na naskórku może przyczynić się do powstawania alergii skórnych i zaczerwienienia.

Co ważne – len wyróżnia się przy tym właściwościami bakteriostatycznymi – tj. hamują namnażanie się i rozwijanie drobnoustrojów oraz bakterii. 

Dodatkowo zapewne pamiętacie, że włókna w so linen! poddawane są procesowi zmiękczania. To dzięki niemu lniana pościel i lniane ręcznikicechują się subtelnością, która delikatnie otuli skórę Twojej ukochanej Mamy. 

Ręcznik lniany wafel
lniane ręczniki waflowe

BO LEN TO LUKSUS

Już w czasach starożytnych len był symbolem prestiżu, luksusu i wysokiej pozycji społecznej. Niegdyś pozwolić sobie mogli na niego wyłącznie wysoko postawieni duchowni oraz władcy, którzy spali w lnianych tkaninach i nosili wyłącznie lniane szaty. Co ciekawe – len był także walutą, za którą kupowano zboże, dbając tym samym o wyżywienie mieszkańców.

Do dziś, ze względu na swoje właściwości, sposób uprawy i „konkurencję”, len uznawany jest za jedną z najcenniejszych tkanin. Jego domieszka pozytywnie wpływa na m.in. higroskopijność, która jest szczególnie cenna latem i wiosną. Jeśli więc zastanawiasz się co kupić Mamie, odpowiadamy jednogłośnie: dozę luksusu, delikatnego otulenia i niepowtarzalnej lekkości.

pościel lniana 160x200
lniana poszewka na kołdrę z troczkami

BO LEN CHŁODZI LATEM

Nic tak nie koi przegrzanej skóry, jak naturalne włókna, które wspieraj prawidłową termoregulację. To dzięki niej Twoja skóra „oddycha” i nie przegrzewa się podczas wysokich temperatur i utrzymującej się w powietrzu wilgotności. Właściwości termoregulacyjne sprawiają, że lniana poszewka lub lniany szlafrok grzeje zimą i chłodzi latem, będąc tym samym bezpieczniejszą alternatywą dla popularnej, sztucznej, mikrofibry.

Dodatkowo, dzięki wspomnianym już właściwościom higroskopijnym, len odprowadza wilgoć ze skóry, przez co Twoja Mama jeszcze dłużej zachowa przyjemne uczucie świeżości.

Biały lniany szlafrok waflowy
lniany szlafrok waflowy w kolorze pure white

BO LEN UMILA I UŁATWIA SEN

Czy Twoja Mama ma problemy z zasypianiem albo narzeka na wysoką temperaturę, która utrudnia jej odpoczynek? Na naszym blogu pisałyśmy już, dlaczego to właśnie pościel lniana jest lepsza niż pościel z materiałów sztucznych. Ta druga jest co prawda tańsza, ale bywa także… doskonałym środowiskiem do namnażania roztocz. 

Największą zaletą lnianych poszewek jest fakt, że naturalny splot nie tworzy bariery skóra-powietrze. W efekcie więc nie pocimy się podczas snu, a nad ranem zachowujemy uczucie świeżości. Latem, gdy otwieramy okno i bierzemy chłodne prysznice, to właśnie naturalna pościel może zdziałać cuda, otulając swoją delikatnością i lekkością. Doskonale w tym celu sprawdzi się lniana narzuta, która zastępuje ciężką kołdrę i jednocześnie nie podnosi temperatury ciała.

Różowa narzuta z lnu z frędzelkami
narzuta lniana dusty pink z frędzelkami

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *