Zasłony na jesień, czyli dlaczego wybór odpowiednich zasłon jest taki ważny?

Zasłony na jesień – czas na powitanie nowego jesienno-zimowego sezonu! Co się z tym wiąże? Oczywiście zmiany. Jesień wita się z nami w swoich pięknych, kolorowych barwach, warto więc zadbać o nowy wystrój wnętrza w naszych domach, w których ze względu na coraz krótsze, jesienne dni będziemy spędzać znacznie więcej czasu. Dzisiaj chcemy pokazać Wam świat pięknych lnianych zasłon i sposoby, dzięki którym, nowy sezon w Waszych domach może stać się okresem niezwykle przytulnym i klimatycznym. 

  Zasłony tworzą klimat wnętrza

Na początek należy sobie uświadomić, że zasłony są czymś więcej niż tylko wiszącym materiałem przy oknie, który ma za zadanie zapewniać prywatność oraz chronić nas przed światłem zewnętrznym w dzień i w nocy. Podobnie jak inne elementy w aranżacji wnętrz, zasłony odgrywają bardzo ważną rolę w ogólnej estetyce danego pomieszczenia oraz w kompozycji całego mieszkania. Często wybór zasłon ma ogromny wpływ na atmosferę i energię panującą w pokoju.

 

Odpowiedni dobór zasłon może niesamowicie poprawić wystrój danego wnętrza, a także nadać mu pożądanego charakteru – to m.in. poprzez wybór zasłon określamy, czy nasze mieszkanie ma mieć ciepły, przytulny klimat, czy raczej chcemy utrzymać je w minimalistycznym i eleganckim stylu.

Na co zwrócić uwagę wybierając zasłony na nadchodzący sezon?

Wybierając zasłony na jesień skoncentruj się najpierw na materiale i teksturze, ale również zastanów, jaki styl pragniesz wprowadzić i jaki rezultat zamierzasz osiągnąć. Polecamy postawić na naturalne tkaniny, takie jak 100% len, który nie tylko wpłynie na estetykę wnętrza, ale również stworzy przyjazne warunki dla Ciebie i Twojej rodziny. Len, jako materiał posiadający naturalne właściwości antystatyczne nie przyciąga kurzu i nie elektryzuje się, a dzięki właściwościom absorpcyjnym, będzie minimalizować odczuwalność wilgoci, z którą walczymy w okresie jesieni i zimy. Lniane zasłony powieszone w oknach będą także chronić pomieszczenie przed zimnem z zewnątrz i utrzymywać ciepło w pokojach.

Choć len typu stonewashed może pozornie wydawać się bardzo miękkim i subtelnym materiałem, to w rzeczywistości jest niezwykle trwały, co czyni go doskonałą tkaniną tekstylną rekomendowaną właśnie jako materiał zasłonowy. Dodatkowo, lniane zasłony są odporne na promienie słoneczne (nie blakną i zachowują swój kolor), nie deformują się w praniu, tym samym będą nam służyć przez długie lata. Zdradzimy Wam sekret: ich wyjątkowa zwiewność i łatwość w drapowaniu sprawiają, że jest to również ulubiony materiał wykorzystywany przez stylistów i projektantów wnętrz.

Jak widać dobór materiału na zasłony na jesień ma znaczenie. Warto o tym pamiętać zanim zdecydujemy się na zmiany we wnętrzu. Zasłony są niezwykle ważnym elementem naszego domu, a dzięki nim w łatwy i szybki sposób można zmienić wystrój przestrzeni. Są wyrazem stylu, odbiciem własnych upodobań oraz świadomym wyborem dla siebie i domowników.

* * *

Nasze zasłony uszyte ze 100% lnu stonewashed znajdziesz w pięciu różnych kolorach. Nie wiesz jak dobrać zasłon do swojego okna lub który model będzie idealnie wyglądał w Twoim wnętrzu i spełniał kryterium wymarzonych zasłon na jesień? Skontaktuj się przez formularz kontaktowy lub za pośrednictwem naszego facebooka!