5 zalet lnianych ręczników

zalety ręczników lnianych

W So Linen przygotowałyśmy dla Was ręczniki w naturalnym kolorze, które dzięki swojej barwie przywołują na myśl słoneczne pola lnu. Nie da się jednak ukryć, że kolor nie jest jedynym powodem ich popularności i uznania – zarówno wśród naszego zespołu, jak i wśród naszych klientów. Miękkie otulenie po kąpieli kochamy z kilku innych, równie ważnych względów. Postanowiliśmy więc zebrać te najważniejsze i najchętniej powtarzane zalety, dedykując im poniższy, nowy wpis na naszym blogu.  

1.ZA MIĘKKOŚĆ I USZANOWANIE POTRZEB ALERGIKÓW

Gorąca kąpiel z waniliową pianą i świeczkami sojowymi o zapachu lawendy, jest rytuałem dla naszego ciała i ducha. Spędzając kilkadziesiąt minut w ulubionych olejkach i wdychając aromaty zapominamy o problemach dnia codziennego, znajdując tak upragnioną chwilę dla siebie. Nic więc dziwnego, że po tak odprężających chwilach pragniemy otulić się delikatnością i miękkością, która dodatkowo zadba o naszą skórę. Bez wątpienia nasze ciało zasługuje na produkty najwyższej jakości, dlatego też pierwszą i jednocześnie najczęściej wymianą zaletą ręczników jest ich niezaprzeczalna delikatność.

Zalety ręczników lnianych? Len wykazuje się właściwościami antyalergicznymi, higroskopijnymi i przeciwgrzybicznymi. Oznacza to, że zachowuje na dłużej świeżość i doskonale uzupełnia wyjątkową pielęgnację wrażliwej i atopowej skóry.

Ręcznik lniany
naturalny lniany ręcznik

2.ZA FROTTE

Nie jest wielką tajemnicą, że lniane ręczniki frotte są jednymi z najchętniej kupowanych produktów w naszej ofercie. Tempo ich sprzedaży za każdym razem nas zaskakuje, potwierdzając, że uwielbiacie ta delikatnie wypukłą fakturę.

Zdradzimy Wam, że frotte było szczególnie popularne w latach 90-tych XX wieku, kiedy to głównie w ten sposób tworzono ręczniki lub koce. Niecięte pętelki po obu stronach materiału – zarówno skręcone luźniej, jak i ściśle – pochłaniają sporą ilość wilgoci. Nic więc dziwnego, że tak często towarzyszą nam po orzeźwiających, szybkich prysznicach i długich, rozgrzewających kąpielach.

lniany ręcznik frotte
ręczniki frotte

3.ZA UKŁON W KIERUNKU NATURY

Szyjąc nasze ręczniki realizujemy założenia zero waste, które wspierają świadomy handel i zrównoważoną produkcję. Naturalny, ekologiczny len pochodzi z europejskich upraw, posiadając certyfikat OECO-TEX. W rzeczywistości więc nasze ręczniki pozbawione są szkodliwych dla człowieka i środowiska składników. Znajdziecie więc w nich jedynie 100% len, pozbawiony pestycydów, barwników, które mogą wykazywać się właściwościami alergicznymi.

4.ZA TRWAŁOŚĆ

Zalety ręczników lnianych? Len jest jedną z najbardziej trwałych tkanin, która jednocześnie zachowuje przy tym tak cenną naturalność. Odporność na wysoką temperaturę nie wpływa negatywnie na strukturę i delikatność splotu, dzięki czemu bez obaw możemy prać je w nieco wyższej temperaturze. Jest to szczególnie istotne w kontekście zachowania higieny oraz wspomnianych już właściwości antybakteryjnych. Ta wyjątkowość tkaniny powoduje, że ręczniki posłużą nam na wiele długich lat, nawet pomimo częstego prania i użytkowania przez wszystkich członków rodziny.

ręcznik z lnu
ręcznik lniany

5.ZA PROSTĄ PIELĘGNACJĘ

Zalety ręczników lnianych? Ręczniki lniane pielęgnujemy w podobny sposób co lnianą pościel czy lniane bieżniki. Oznacza to, że wszystkie z nich możemy prać na delikatnym cyklu, dbając jednocześnie, aby nie były zbyt ściśnięte w bębnie. Nie wykręcaj ręczników dłońmi, bo to może spowodować ich odkształcenia i delikatną zmianę w strukturze. Lepiej pozostaw je do samodzielnego wyschnięcia – np. na sznurku zawieszonym na tarasie.

Podczas prania używaj naturalnych i łagodnych detergentów. Te silne, pełne chemii mogą osłabić włókna lub je nieestetycznie odbarwić. Zachowaj przy tym odpowiednią temperaturę – maksymalnie 40°C.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.